1457916464_DSC_0472.JPG

Drtivý finiš Spartě na druhou výhru v sérii nestačil!

Sparťané byli po sobotní výhře nabuzeni a chtěli v sérii s favoritem srovnat krok. Chodov však nastoupil k nedělnímu utkání koncentrovaněji a postupně si vybudoval až čtyřgólový náskok. Sparťané se ale opět nevzdali a dokázali srovnat, poté však přišel smolný okamžik a sparťané potřetí v sérii prohráli.

Sparťané nevstoupili do utkání zle. Domácí se dokázali dostat do několika dobrých příležitostí, skóre však v deváté minutě otevřeli hosté z Jižního Města. Sýkora našel přesně hostujícího kanonýra Ondruška a ten se nemýlil. Vedení Chodova ovšem nevydrželo dlouho. Pruner nádhernou přihrávkou skrz obrané pásmo Chodova předložil Kadochovi balónek před prázdnou bránu a bylo srovnáno. Chodov se z vyrovnávací branky oklepal velice rychle a necelé dvě minuty po Kadochově brance mu vrátil vedení tvrdou ranou Kotlas. Sparťané poté přenechali iniciativu hostům. Ti dokázali mírnou převahu přetavit v další gól do domácí sítě, když se ze středu hřiště přesně trefil Koutný, který tak stanovil výsledek po první třetině na 3:1 pro Chodov.

Jak sparťané první třetinu končili, tak druhou začali. Chodov se více držel na balónku. Odměnou mu ve dvacáté deváté minutě byla další branka z hole Bachtíka. Sparta se poté soupeři herně vyrovnala, ale ani to jí na vstřelení branky nestačilo. Hosté hráli trpělivě a čekali na sparťanské chyby. Navýšit vedení se hostům podařilo necelé tři minuty před koncem třetiny. Dóža získal balón u mantinelu a zamířil přesně pod horní tyčku Benešovi svatyně. Do konce třetiny další branka nepadla a tak by stav po druhé části 5:1 pro hosty.

Tři minuty po začátku třetí třetiny byl za hrubost vyloučen hostující Kašovký a to byl ten správný impuls, který sparťany nakopl k jejich velké stíhací jízdě. Přesilovou hru už po minutě využil Svatoš a snížil na 2:5. Tři minuty po Svatošovi se sparťané zásluhou gólu Šnajdra přiblížili Chodovu už na dvě branky. Sparta hosty dál tlačila. Osm minut před koncem ovšem sparťané chybovali v rozehrávce a dovolili tak Chodovu zadarmo vstřelit svou šestou branku. Ani to však Spartu nezlomilo. Necelou minutu po chodovské brance zamířil přesně Časar a bylo to opět o dva. Na rozdíl jediného gólu snižoval v čase 54:21, bombou od půlící čáry, Svatoš. Domácí dál tlačili a zasypávali hostujícího brankáře množstvím nebezpečných střel. Vyrovnání se Sparta dočkala necelých pět minut před koncem třetí třetiny z hole Zouzala. Sparťané dál hráli s obrovskou chutí. Dvě a půl minuty před koncem třetí části přišel pro Spartu smolný moment. Kotlasovo nahození nešťastně tečoval Rebro a Beneš už nedokázal zareagovat. Sparťané se ještě pokoušeli skóre opět dorovnat. Šancí na vyrovnání měli sparťané mnoho, dvakrát dokonce nastřelili tyč, ale tížený vyrovnávací gól vstřelit nedokázali. Chodov tak ve 4. čtvrtfinále zvítězil těsně 7:6 a v sérii vede 3:1 na zápasy. Trenér domácích k utkání poznamenal toto: „První dvě třetiny jsme hráli podprůměr, v celkovém kontextu jsme udělali o jednu chybičku více, ale to se bohužel stává. Věřím, že se sem ještě vrátíme, což si naši skvělí fanoušci nepochybně zaslouží.“

Páté utkání je na programu již toto úterý 15. března od 20:00 na domácí půdě Chodova. Sparťané ještě sezónu končit nechtějí a jistě nechají na hřišti vše, aby sérii vrátili na svou domácí půdu! Se sparťanskou Kartou fanouška je úterní utkání vstup ZDARMA! Přijďte Spartu podpořit i na toto venkovní utkání a prodloužit tak tuto čtvrtfinálovou sérii!

ACEMA Sparta Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:7
branky: 11. Ondřej Kadoch, 44. Ondřej Svatoš, 47. Miroslav Šnajdr, 54. Luka Časar, 55. Ondřej Svatoš, 56. Marek Zouzal - 9. Tom Ondrušek, 12. Michal Kotlas, 19. Martin Koutný, 29. Ondřej Bachtík, 38. Patrik Dóža, 53. Tomáš Vávra, 58. Michal Kotlas; rozhodčí: Martin Valenta – Michal Žďárský; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 503; zásahy brankářů: Martin Beneš 20 - Daniel Mück 23; po třetinách: 1:3, 0:2, 5:2;