Dorostenci přivezli 4. místo z Mistrovství České republiky

Tým dorostu bojoval o víkendu v Ostravě o medaile. Na tu nakonec sice nedosáhli, ale svými výkony na pokraji lidských sil si vysloužili velký obdiv a uznání i přes nepopulární čtvrté místo.

Trenérské duo Blažík- Ryneš doplnil Lubomír Vachuda a tato trojice vypravila svůj tým do Ostravy na finálový turnaj o titul mistra České republiky. Tým oslabený o 8 hráčů základní sestavy, zato doplněn o hráče rezervy a starší žáky čekalo nelehké dvojutkání proti domácímu FBC.
Po nočním příjezdu se sparťané ubytovali na hotelu a nabírali sílu na sobotní utkání.

FBC ČPP Software Ostrava x AC Sparta Praha - florbal 3:3 (1:1, 0:1, 2:1)
branky: Tomanec (Hub), Čáp (Semerád), Krejča

Vyrovnané utkání, ve kterém se bojovalo o každý kousek hřišti začala lépe Ostrava, kdy šla po dorážce do vedení. 4 minuty poté srovnal po přihrávce Adama Huba Jan Tomanec a začínalo se zase od začátku. Do druhé třetiny vstoupila Sparta aktivněji a díky brance Jakuba Čápa šla do vedení. To se bohužel nepodařilo udržet a ve třetí třetině Ostravští otočili z 1:2 na 3:2. Naši borci však nesložili zbraně a Honzík Krejča půl minuty před koncem zápasu vystřelil pro Spartu remízu, která slibovali velmi zajímavé večerní utkání o postup.

FBC ČPP Software Ostrava x AC Sparta Praha - florbal 2:3p (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
branky: Hyka (Totzauer), Semerád (Šteker), Musil

Do druhé utkání o postup do medailových bojů vstoupila lépe Sparta. Po úniku Kuby Hyky jsme šli do vedení, které jsme i díky skvělému Nockinovi v bráně udrželi až do konce třetiny. Avšak ve druhé třetině začala mladým Sparťanům docházet síla a Ostrava otočila utkání.
Trenérům se však podařilo nalít hráčům do žil novou krev a odhodlaný tým se rozhodl o stav zápasu ještě poprat. Z velkého tlaku vytěžil gól po secvičeném signálu kapitán Antonín Semerád, který až na pokraj vyčerpání vedl odhodlaně svou družinu do semifinále. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a následovalo prodloužení. V něm Sparta chtěla více než soupeř a po individuálním zakončení Františka Musila mohla slavit postup mezi nejlepší čtyři týmy v republice. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Vojta Nockin, který svými zákroky na hranici nemožného držel celý zápas svůj tým.

Sparta si tak zajistila boje o medaile a prodloužení výpravy až do neděle.

Tatran Střešovice x AC Sparta Praha - florbal 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
branky: Krejča (Zouzal)

V semifinále nás čekal pražský rival ze Střešovic. Ten šel do vedení ale vyrovnaný stav vrátil po přihrávce Zouzala Krejča. Dál už bohužel padaly góly jen do Sparťanské sítě a to i přes neskutečné zákroky Honzy Eckhardta, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání za Sparťanský tým. Závěrečná hra v šesti bohužel gól nepřinesla, naopak soupeř využil prázdné brány a poslal Spartu do souboje o 3. místo.

AC Sparta Praha - florbal x FbŠ Bohemians DDM Praha 7 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)
branky: Koutník (Čáp), Semerád (Čáp), Krejča (Totzauer)

Bitva o bronz nás svedla dohromady s dalším pražským soupeřem. Tým klokanů se třemi juniorskými reprezentanty ze začátku utkání udával tempo a za stavu 4:1 byli sparťané i přes trefu Ondry Koutníka zralí na pověstný ručník do ringu. Přesto se ukázal neuvěřitelný charakter a týmový duch, který provázel celou výpravu a Sparta se nadechla k obratu. Branky Semeráda a Krejči nás přiblížily na dostřel jednoho gólu. Bohužel naše naděje na vyrovnání zhatilo necitlivé vyloučení dvě a půl minuty do konce. Sparta však nesložila zbraně a zkoušela hru bez brankáře. To bohužel už nestačilo a soupeř do prázdné brány nastřílel ještě dva góly. Na Spartu tak zbyla neoblíbená bramborová medaile.

I tak velice povedený turnaj ze strany Sparty byl korunován vyhlášením našeho obránce Ondry Koutníka do ALL STAR týmu turnaje. Gratulujeme!

Komentář trenéra Michaela Blažíka: I přesto, že se nám nepodařilo přivézt domů medaile, musím celý tým pochválit za neuvěřitelně bojové ducha a charakter, který mužstvo předvádělo ve všech utkáních, která jsme v Ostravě hráli. I za nepříznivého stavu jsme neustále bojovali a neskládali zbraně, jako správní Sparťané. Myslím, že být 4. nejlepší tým v republice je velký úspěch a příslib pro Spartu do budoucna, že má hráče, na kterých může v budoucnu do extraligy stavět. Chci celému týmu a všem hráčům, kteří za nás letos hráli, poděkovat a těším se na další florbalovou dřinu, která nás společně čeká! Jmenovitě: Vojta Nockin, Jan Eckhardt, Filip Černý, Michal Ryšavý, Michal Kabele, Ondřej Špalek, Matěj Pruner, Marek Zouzal, Jan Krejča, Jakub Čáp, Tomáš Kyndl, Jan Tomanec, Michal Zeman, David Hendrich, František Musil, Lukáš Jeníček, Adam Hub, David Kryštof, Pavel Koubík, Patrik Totzauer, Jakub Hyka, Matěj Kozdera, Antonín Semerád, Karel Šteker, Tomáš Havlena, Lukáš Voves, Jan Lang, Ondřej Koutník, Martin Šilhart, Filip Mechl, Martin Vachuda, Josef Landa, Petr Půlpán, Radek Fejfar