Dopolední SCHOOLMATCH pro Spartu! Nad Bohemians vítězíme 7:2!

Na Podvinném mlýně se dnes v rámci 14. kola Tipsport Superligy odehrálo speciální utkání pro základní a střední školy nazvané SCHOOL MATCH. Sparťané předvedli koncentrovaný výkon a po delší době opět zapsali tři body do superligové tabulky!

Úvodní třetina nezvykle dopoledního zápasu probíhal ve znamení velkého boje, otevírací branku utkání se podařilo vstřelit Bohemce, ovšem o tři minuty později kontroval z předbrankového prostoru sparťan Rodina a vyrovnal na 1:1. Ještě před přestávkou se Kuncmanovi podařilo překvapit jinak výtečného Beneše střelou od mantinelu z ostrého úhlu, to ale bylo od zelenobílých vše. Ačkoliv odcházeli k první přestávce sparťané se ztrátou jednoho gólu, další vývoj zápasu zcela opanovali a koncentrovaným výkonem si do tabulky připsali tři superligové body.

Obránce Ježek k úvodní dvacetiminutovce poznamenal: "Do dnešního zápasu jsme vstoupili stejně koncentrovanĕ jako do středečního zápasu. Rozdíl byl ale v tom, že se nám podařilo střelit gól v první třetině  a myslím, že celý tým pak hrál mnohem uvolněněji než ve středu."

Zcela rozhodující se ukázala prostřední část zápasu. Hru v početní výhodě dostali nejprve sparťané, kdy po faulu Šimka mohli srovnat se soupeřem krok. I přes nadějné příležitosti nakonec branka nepadla a stejně si ve své přesilovce počínali také hráči soupeře. Aktivně hrajícím sparťanům se podařilo vyrovnat díky brance Krejči, na kterou v bleskovém sledu navázali slepenými brankami Vrána s Rodinou a rázem bylo vše jinak. Do přestávky mohla Sparta svůj náskok ještě navýšit, i bez navýšení skóre tak sparťané odcházeli na Podvinném Mlýně nezvykle v roli hostů do kabin v zádech s vedením 4:2.

Hra ze druhé třetiny pokračovala i během závěrečného dějství. Sparťané ze svých kontrů hrozili vstřelením branky, domácí Bohemians se přes pevnou obranu hostů nedokázali prosadit a pokud se jim to povedlo, ztroskotali na bezchybném Benešovi. Na 5:2 pro Spartu zvyšoval po perfektní Rebrově přihrávce zcela osamocený Luka Časar a definitivně tak zlomil odpor klokanů. Ti to ještě zkusili se šesti hráči v poli, jejich snahu rychle uťal svou druhou zápasovou trefou Časar. Hráči Bohemians se s prohrou těžko smiřovali a po nesportovním zákroku putoval na pět minut po zákroku na hlavu Svatoše agresivně hrající Kuncman. Pěknou přesilovkovou kombinací sparťané kosmeticky upravili skóre po souhře Časara s Vránou na 7:2. Sparta tak po pětizápasové pomlce zabrala a po zásluze bere po výhře nad pražským rivalem všechny tři body.

"Ve třetí třetině jsme podali koncentrovaný výkon a Bohemku jsme nepouštěli do větších šanci. I po prohraném zápase s SKV jsem z týmu cítil sebevědomí a odhodlaní přerušit nepříznivou sérii proher," uzavírá kapitán Kadoch.

Další utkání odehrají sparťané již tuto neděli proti mistrovskému Tatranu Střešovice na jeho hale od 18:00. Nejbližší domácí utkání je plánováno na čtvrtek 7. ledna, kdy od 19:15 přivítáme na domácí palubovce nováčka z Litvínova.

FbŠ Bohemians - ACEMA Sparta Praha 2:7
branky: 12. Adam Růžek, 19. Lukáš Kuncman - 16. Michael Rodina, 37. Jan Krejča, 38. Jakub Vrána, 40. Michael Rodina, 44. Luka Časar, 54. Luka Časar, 60. Jakub Vrána; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 1 + Lukáš Kuncman 5:1; využití: 0:1; diváků: 1185; zásahy brankářů: Ivan Ponomarev 3, Ivan Ponomarev 3, Ivan Ponomarev -1 - Martin Beneš 9, Martin Beneš 9, Martin Beneš 11; po třetinách: 2:1, 0:3, 0:3;