Domácí ztratili tříbrankové vedení, Vítkovice si z Prahy odvází tři body!

Parádní nástup Sparty a obrovský závěrečný tlak orámovaly utkání, v jehož prostřední pasáži nastřílely Vítkovice 4 branky, zatímco Sparta pouze tři. Remízový zápas nakonec mistrovský tým díky zkušenostem urval ve svůj prospěch a odváží si do Ostravy 3 body za vítězství 3:5.

Úvod zápasu jako z kategorie vysněných. Dvě střely na branku, dva góly v síti hostů. Nejprve po krátkém obléhání branky domácího Beneše získali sparťané míček a po pravé straně zatahnul míček do útočného pásma Jakub Vrána, který vybídl krosovu přihrávkou ke skórování Hartmana - ten se nemýlil a otevřel gólový účet zápasu - 1:0. Situace se opakovalo o necelou minutu později, Beneš si tentokrát sebral volný míček na hranici svého brankoviště a přesným výhozem našel Burnika, který obešel Součka v brance Vítkovic a pohodlně zvýšil na 2:0. To běžela teprve druhá minuta zápasu.

Kdo z diváků nestihl ani minutu šestou, přišel o nejlepší momenty domácích. Časar si několikrát v rohu vyměnil míček se Svatošem a druhý jmenovaný z předbrankového prostoru prostřelil Součka potřetí. Domácí byli v euforii a tlačili na Vítkovice, které odolávali s velkým štěstím. Divoký začátek uzavřel dorážkou Matějčík, který tak vysvobodil hosty z vlastního pásma, kde odolávali velkému tlaku domácí Sparty. Ke smůle domácích z tlaku již sparťané nevytěžili navýšení skóre, neujala se ani střela Ježka, Prunera či aktivní Šnajdr a tak byl stav po 20 minutách vzhledem k průběhu zápasu "pouze" 3:1.

Do druhé části vstoupili hosté z Ostravy aktivněji a vytvářeli si mírný tlak na polovině Sparty. Z nenápadné šance se opět dorážkou prosadil Brauer a snížil na rozdíl jediné branky. Krátce po polovině zápasu neproměnil obrovskou šanci Burnik a z protiútoku Vítkovice trestaly. Nejprve se trefil Hájek, ihned po něm Šebesta a domácí byli jako opařeni, rázem prohrávali a museli dotahovat. To byla voda na mlýn ostravanů, kteří trpělivě drželi míček a kontrolovali průběh utkání.

Obraz poslední třetiny se neměnil, avšak s přibývajícím časem narůstal tlak Sparty, která od 50.minuty přebrala otěže zápasu a zatlačila hosty až před Součkovu svatyni. Závěrečné minuty se odehrávaly výhradně na polovině hostů, kteří však pozorně bránili. Šanci k vyrovnání dostala Sparta dvě minuty před koncem, standardní situaci ze středu hřiště však neproměnila a v následném power-play po chybě v rozehrávce rozhodl utkání vítkovický Řezanina - 3:5.

V posledním extraligovém utkání v roce 2014 Sparta podlehla Vítkovicím 3:5 a "přezimuje" Vánoce na 7.místě extraligové tabulky se ziskem 19 bodů. Nejbližší utkání sehrají sparťané 4.ledna na půdě Panterů z Otrokovic, následně 11.ledna přivítá Sparta v hale na Podvinném Mlýně od 18:00 Liberec.

AC Sparta Praha - 1. SC Vítkovice Oxdog 3:5
branky: 1. Kryštof Hartman, 2. Anže Burnik, 6. Ondřej Svatoš - 8. Marek Matejčík, 26. Marek Bräuer, 34. Lukáš Hájek, 35. Jan Šebesta, 59. Lukáš Řezanina; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 263; zásahy brankářů: Martin Beneš 21 - Lukáš Souček 24; po třetinách: 3:1, 0:3, 0:1;