Domácí turnaj starších žáků Barrandova

Hráči Blues se střetli se svým rivalem Bohemians. Dramatická bitva měla nakonec šťastný konec a byli to naši borci, kteří odcházeli z tohoto utkání jako vítězové

Sobota 29.03.2014 X3M Arena Barrandov, starší žáci, koš D

Pořádáme turnaj ve vlastní hale. Trenér Dan Wertheim s asistentem Michalem Veberem přivedl tuto sestavu:

Kaminski – obrana Gregor, Veber, Pliska, Malát – centři Lang, Škoda– křídla Žďárský, Beneš, Poloprudský, Plný, Štěpánek, Ernýgr

Sparta Praha BLUE – FbŠ Bohemians DDM Praha7 D  2 : 1 ( 1 : 1 , 1 : 0 )

Po poklesu formy na minulých turnajích doplňuje trenéra v roli asistenta Michal Veber coby životabudič na střídačce. Proti našemu týmu nastupují mladší žáci Bohemky posílení o dva urostlé beky a gólmana Petra Žitníka. Kromě již zmíněného Petra nastoupili v zelenobílém i další bývalí spoluhráči z Future bratři Horáci s Matějem Netrefou včetně trenéra Pepy. Hned od začátku diktovali tempo hráči Blues. Už ve druhé minutě nebyl uznán gól pro vysokou hůl, nevadí pro změnu pálí Beny, ale Žíťa vytahuje míček nad růžek brány. Po té se řítí mladík v zelenobílém sám na Davida, v poslední chvíli čistě odebírá míček vracející se Tomáš Pliska. David Kaminski se chopí míčku, nahazuje na Honzu Langa, jenž předvádí sólo z půli hřiště a s jistotou skóruje k tyči 1-0. Langoš řádí dál, ze šesti metrů rozezní břevno. Část příznivců plní pořadatelské služby a tak se kotelnické taktovky skvěle ujala rodina Plisků. V sedmé minutě přichází sporná chvíle. Hráči v rudých dresech v očekávání hvizdu rozhodčích přestávají hrát, zelenobílí se řítí do protiútoku a srovnávají skóre. Pak přichází přísné vyloučení Honzy Gregora za bránění ve hře. Oslabení je zvládnuto s bravurou, Langoš je často na míčku, takže Bohemka se prakticky nedostala do hry. Po přestávce v závěru přesilovky zelenobílí přeci jen prověří našeho gólmana Davida. Při hře v plném počtu si naši otvírají střelnici, jenže většina střel míří nad bránu. Přicházejí střety u mantinelu, které hráči soupeře díky menšímu vzrůstu většinou neustojí. Přichází odplata z druhé strany a vyloučení hráče Bohemky za vrážení. Přicházejí první protesty trenéra hostí. Diváci v ochozech naštěstí drží své projevy na uzdě. Bohemka oslabení přežije, herně se vyrovnává, opět ze smrtícího protiútoku trefuje tyč, adrenalin stoupá. V poslední minutě přichází velká chvíle Šimona Štěpánka, do té doby málo využívaného. Poctivým presingem odebírá míček před brankou a po samostatné akci rozhoduje zápas. Bohemka to ještě nevzdává, odvolává brankáře a z úhlu trefuje boční konstrukci branky. Nutno pochválit oba gólmany za předvedený výkon.

Sparta Praha BLUE – TJ JM Florbal Chodov  2 : 3 ( 0 : 0 , 2 : 3 )

Oba týmy předvádí pohledný florbal, akce se přelévají od brány k bráně, ale v první půli bez gólového efektu. Debutant Aleš Poloprudský provětrává sympaticky obranu soupeře po křídle. O půli trenér s motivátorem Michalem burcuje tým a je to znát. Nejdříve Lang napálí tyč, pak posílá do úniku  Benyho. Vše korunuje Ríša Plný střelou po nahrávce Denise Škody na 1-0. Hráči Chodova se snaží vyrovnat. Brankář David Kaminski vytahuje jisté zákroky. Ve třetí minutě rozehrají na půli hřiště beci Lukáš Veber na Honzu Gregora, který dalekonosnou střelou prostřeluje klubko hráčů před brankou soupeře, 2-0. Následně je za údajnou hru na zemi vyloučen Denis Škoda. V oslabení navíc odkulhá s bolavým kolenem ze hřiště zraněný Lang. Chodov z přesilovky snižuje na 2-1. I potom se hráči soupeře tlačí před bránu, Langoš se vrací na hřiště. V předposlední minutě soupeř skóruje odrazem od břevna a pak projíždí další útočník opařenou obranou Sparty, centruje před bránu a je 2-3. Na výsledku nic nemění ani závěrečná power-play. Z druhého místa postupujeme do boje o třetí místo.

Sparta Praha BLUE – BILLY BOY Mladá Boleslav  3 : 6 ( 1 : 2 , 1 : 3 , 1 : 1 )

I do tohoto zápasu vstupují naši hráči útočně. Obrana Boleslavi však naše útoky zastavuje v úctivé vzdálenosti, takže pálíme na bránu pouze z dálky. Z protiútoku nám „dvaadvacítka“ zasazuje první úder. Bojovník Denis Škoda vydoloval míček u mantinelu, unikl po křídle a z úhlu vyrovnal. Těsně před sirénou opět uniká „22“, dává zpět na beka a prohráváme 1-2. Po přestávce zvoní břevno za Davidem. Ve třetí minutě je vyloučen hráč Boleslavi za nesportovní chování na 2+10 minut. V zápětí využívá Lang přesilovku po střele Gregora. V závěru oslabení uniká „22“ sehrává na „61“ a je 2-3. Během dvou minut si to borci ještě dvakrát zopakují a „61“ dovršuje hattrick. Hráči v rudém již nejsou schopni zabojovat.  Trenér Werty se snaží hráče nabudit, Kuba Malát ve snaze vybojovat míček fauluje, odchází na trestnou lavici. Po skončení oslabení vyrážíme na zteč. Obrana je otevřená a inkasujeme po šesté. V závěru ještě Beny nachází zadovkou nekrytého Langa před brankou, 3-6. Šance na snížení ještě svitla po odpískané malé domů Boleslavi. Standardka změnu skóre nepřinesla. Bojovnost zkrátka naše borce opustila.

Děkujeme rodičům za dobře odvedenou pořadatelskou službu. Vzhledem k termínové kolizi posledního turnaje se „Superfinále“ byla část skupin, zřejmě i naše,  pravděpodobně přesunuta až na květen.