1416356385_burnik.JPG

Desítka v síti Vinohrad! Sparťané televizní utkání zvládli, po hattricku Burnika zvítězili 10:5!

Pokud minulé utkání patřilo slovinskému Časarovi, jeho velký kamarád Anže Burnik si přichystal formu na úterní TV-zápas. Pražskému rivalovi z Vinohrad i díky Burnikovi Sparta nadělila desítku a se ziskem 19-ti bodů se drží v kontaktu s TOP 4.

Vinohradská sokolovna viděla od úvodních minut sympatický florbal ve vysokém tempu, oba týmy se soustředily zejména na ofenzívu a obranná vrátka tak zůstávala pootevřená. Po šancích na obou stranách šla do vedení Sparta, přesnou střelou se prezentoval Luka Časar! Vedení nezůstalo Spartě dlouho, po necelé minutě vstřelil první branku domácích Dolejš a bylo srovnáno - 1:1. A nezůstalo pouze u vyrovnání. Nahození vinohradského kapitána Honzy Svobody propadlo z půlící čáry až za Kotoučkova záda a "Sokolové" šli poprvé a také naposledy v utkání do vedení. Burnik však dílčí ztrátu korigoval svým prvním zápasovým zásahem a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Jak Burnik první třetinu skončil, tak i tu druhou začal. Po přihrávce aktivního Jaroše procpal míček za záda Mrkose podruhé a poslal tak svůj tým do vedení. Odskočit do dvougólového trháku mohli sparťané v přesilové hře, Časarova ani Marvánkova střela však svůj cíl nenašly. A domácí trestali - Michalík dostal volný prostor a využil jej k srovnání stavu, v polovině zápasu se tak de facto začínalo od nuly.

Vedení Spartě však navrátili Ondrové Svatoš s Kadochem, kteří zakončovali souhru agilní druhé formace. Nejprve se prosadil Svatoš ze středu po skvělém Časarově přiťuknutí, jeho jmenovec Kadoch poté nemohl nevyslyšet gólovou pobídku Jakuba Vrány. Po dvou třetinách tým z Podvinného Mlýna vedl nad svým soupeřem 5:3.

V úvodu třetí části byl za nedovolené vrážení vyloučen Marvánek a Dolejš po hezké kombinaci snížil na 4:5. To bylo ze strany Vinohrad vše a otěže zápasu tak převzala aktivnější Sparta. Svatoš nejprve zvyšoval ze své tradiční pozice na středu na 4:6 a když sváteční střelec Martin Chaloupka nekompromisní ranou prostřelil Mrkose, bylo to již o tři branky. Mrkos se navíc poroučel z klece domácích, kde jej nahradil Buchta. Ani ten nevydržel s čistým kontem příliš dlouho, Hartman jej prostřelil tvrdou ranou od mantinelu - 5:8.

Vinohrady zkusili hru se šesti hráči v poli, se zlou se však potázali. Do opuštěné branky dvakrát inkasovali, zejména souhra Jaroše s Burnikem byla velmi povedená. Poslední - desátou branku do vinohradské branky vstřelil Hartman po přihrávce Šnajdra. Sparta tak v ofenzivním utkání porazila SKV 10:5 a se ziskem 19-ti bodů okupuje 6.extraligovou příčku, když má stejný počet bodů jako čtvrté Brno a pátý Chodov.

Další utkání, poslední před dlouhou pauzou vyplněnou florbalovým mistrovstvím světa, sehrají sparťané na půdě Mladé Boleslavi v pondělí, od 19:30.

TJ Sokol Královské Vinohrady - AC Sparta Praha 5:10
branky: 6. Michal Dolejš, 13. Jan Svoboda, 33. Martin Michalík, 42. Michal Dolejš, 49. Josef Mareš - 6. Luka Časar, 14. Anže Burnik, 23. Anže Burnik, 35. Ondřej Svatoš, 39. Ondřej Kadoch, 45. Ondřej Svatoš, 47. Martin Chaloupka, 56. Kryštof Hartman, 57. Anže Burnik, 60. Kryštof Hartman; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 273; zásahy brankářů: Karel Mrkos 12, Jiří Buchta 14 - Michal Kotouček 18; po třetinách: 2:2, 1:3, 2:5;