Čtvrtou extraligovou výhru v řadě Sparta nepřidala, ve třetí části zápasu byl Tatran nad její síly!

Dlouho očekávané utkání proti střešovickému Tatranu domácí Spartě vyšlo jen z části. Nešťastné branky tým v rudém srážely a přes výborný výkon Kafky v brance Střešovic se nepodařilo držet s hosty krok. Ti ve třetí třetině navýšili svůj náskok až na 6:1 a po lépe zvládnuté druhé části utkání si po zásluze odvážejí z Podvinného Mlýna všechny tři body!

V úvodu utkání se prosadili oba týmy, za hosty využil chyby ve sparťanské obraně Ullman, za domácí srovnával po krásné přihrávce Jakuba Vrány oblíbený Luka Časar. Vyrovnaný stav utkání vydržel až do konce první třetiny, střelou z větší vzdálenosti se prosadil Jan Řehoř a poslal Tatran do vedení. Šanci zkorigovat výsledek měl Časar, Kafka jeho pokus o kličku ale vystihl a srovnání stavu nepřipustil.

Do druhé části nastoupila Sparta odhodlaněji a začala dobývat obranu hostů, kteří se místy dostali pod velký tlak, přesto však odolali. V polovině utkání přišlo nešťastné zranění Čermáka a Sparta musela přeskupit své řady, což předznamenalo ústup ze sparťanských pozic na dobývání branky Tatranu a otěže utkání přebrali hosté. Velké šance domácích na srovnání stavu vychytal Kafka a 4 minuty před koncem druhé dvacetiminutovky se poprvé v utkání prosadil ostrostřelec Vávra. Do šaten se tak šlo za stavu 1:3 pro hostující Střešovice.

Začátek třetí třetiny přinesl zajímavý florbal nahoru-dolů, který více svědčil Spartě, obrovskou šanci na zajímavou zápletku zápasu však domácí hnání téměř 750 diváky nevyužili a z rychlého kontru Tatran definitivně strhnul zápas na svou stranu Mayerem, který proměnil nabídnutou šanci a zvýšil na 1:4. Sparta se nevzdala, vykřesat bodovou jiskru mohla Marvánkova střela, bohužel jí zastavila branková konstrukce hostující branky. Když se neprosadil ani Burnik, Sparta musela přihlížet, jak dvěma zásahy zkompletoval hattrick Marek Vávra a uzavřel výsledek utkání na velmi krutých 1:6. S výsledkem zápasu již nic neudělali ani dvě sparťanské přesilovky po faulech Řehoře a Slavíka.

Poprvé v letošní extraligové sezóně tak Sparta odcházela po 60 minutách bez tří bodů. Tatran předvedl vyrovnanější výkon a dokázal své chyby proměnit a ani skvělá divácká podpora zaplněného "Podviňáku" nepřisoudila domácím další extraligové body. Další sehraje Sparta již tuto neděli, od 18:00 bude hostit Spartu v hale na Děkance pražská Bohemka. S kartou fanouška AC SPARTA PRAHA máte vstup zajištěn zdarma!

AC Sparta Praha - Tatran Omlux Střešovice 1:6
branky: 4. Luka Časar - 1. Filip Ullmann, 17. Jan Řehoř, 36. Marek Vávra, 46. Miroslav Mayer, 51. Marek Vávra, 56. Marek Vávra; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 736; zásahy brankářů: Martin Beneš 17 - Tomáš Kafka 14; po třetinách: 1:2, 0:1, 0:3;