Chodovský Jendrišák: Vyrovnaný zápas rozhodl tlak do brány a nepřesné výroky rozhodčích!

V nedělním podvečeru se na Podvinném Mlýně hrál kvalitní florbal. Domácí se střídali s hosty ve vedení a je jen škoda, že zápas rozhodlo necitlivé vedení poslední pětiminutovky ze strany rozhodčích. Po velkém boji podlehla Sparta Chodovu 6:9.

Šlágr o čtvrté místo AutoCont extraligy rozehráli lépe hosté z Jížního města, po velmi svižné pasáži šli do vedení 2:0, když se prosadil dvakrát Ondrušek. Domácí se probudili, dostali se do zápasu a nejprve snižoval Kašpárek a o tři minuty vyrovnal pohotovou střelou Jan Marvánek. Úvodní dvacetiminutovka tak napověděla, že bude k vidění velmi ofenzivní a kvalitní florbal - to se také potvrdilo.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, avšak z brejku hned na úvod otočil vývoj utkání pro Spartu Časar a byli to domácí, kdo převzal otěže hry. Chodov stihl ještě vyrovnat na 3:3 Pražákem, ale ztracené vedení Spartě navrátil po pěkné souhře se Svatošem Vrána. Hra se strhla v pasáž bez obran, kde střední pásmo sloužilo pouze k nabrání rychlosti, šance na obou stranách však hasili golmani obou týmů. O slovo se tak přihlásil "Kovboj" Strachota, který v rychlosti převzal balon a proběhl mezi protihráči jako mezi kuželkami - s Barákem si zahrál na "pojď sem, kam jdeš" a neskutečné sólo zakončil do prázdné brány soupeře. Sparta tak vedla 5:3 a utkání měla ve svých rukou. Na druhé straně však nesložil zbraně Ondrušek a zkompletovaným hattrickem dokázal Chodovu navrátit myšlenky na vítězství. Do šaten se tak odcházelo za stavu 5:4 pro domácí.

V úvodu třetí třetiny se prosadil opět Ondrušek a začínalo se od znova. Na krátko si vedení v zápase opět užili chodovští, avšak Časar po rychlé kombinaci celé pětice opět srovnal - 6:6. Velmi vyrovnanou pasáž hry, kdy se oba týmy doslova rvali o vítězství, bohužel rozsekli rozhodčí. Tři sporné momenty, tři aspekty vedení utkání a tři góly v domácí síti. Během srážky s Ondruškem, které samo o sobě již zavánělo faulem, zůstal na zemi ležet Smetana, rozhodčí ani hosté však hru ve smyslu fair-play nepřerušili a za pískotu tribun dovedl balonek do brány Pražan. Jeho čin by si ocenění férovosti při sportu nezasloužil, nehraje se však na morální vlastnosti ale na góly a bohužel tento gól poslal Chodov do vedení - 6:7. Ihned vzápětí netypicky rozhodčí vyloučili gomana Beneše, který vystřídal zraněného Kotoučka a dali tak Chodovu možnost přesilové hry. Domácí aktivním přístupem oslabení odolali a hnali se za vyrovnáním, avšak při sparťanském power-play byl u mantinelu faulován Marvánek, pišťalka sudích zůstala němá a chodovský Jendrišák pečetil vítězství Chodova, které podtrhl gólem 50 vteřin ještě hostující Mikeš. Sparta tak podlehla Chodovu 6:9.

Chodovský kapitán a lídr k utkání se Spartou dodal,"Sparta hrála aktivně, celý zápas byl velice vyrovnaný a mužstva se přetahovala až do posledních minut o výsledek. My jsme chybovali a umožnili jsme tak Spartě chodit do brejkových situací. Tentokrát rozhodla naše první lajna a jejich tlak do brány, ale je třeba dodat, že tomu napomohly i nepřesné výroky rozhodčích".

Sparta však byla Chodovu více než důstojným soupeřem a dělba bodů by nejspíš utkání slušela více, namlsaní diváci by si v prodloužení jistě taky přišli na své.

O reparát před domácím publikem se Sparta bude snažit v příštím domácím utkání proti Liberci. Již za týden, 17.11.2013 od 17:30 v hale Sparty na Podvinném Mlýně.

AC Sparta Praha Florbal - TJ JM Pedro Perez Chodov 6:9
branky:
9. Ondřej Kašpárek, 12. Jan Marvánek, 21. Luka Časar, 34. Jakub Vrána, 38. Michal Strachota, 53. Luka Časar - 3. Tom Ondrušek, 4. Tom Ondrušek, 27. Petr Pražák, 39. Tom Ondrušek, 45. Tom Ondrušek, 52. Martin Pražan, 53. Martin Pražan, 60. Matěj Jendrišák, 60. Ondřej Mikeš; rozhodčí: Oskar Novák - Přemysl Škaloud; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 263; zásahy brankářů: Michal Kotouček 10, Martin Beneš 4 - Jan Barák 13; po třetinách: 2:2, 3:2, 1:5;

Ohlasy trenérů:

CHODOV- Podhráský: Děkujeme klukům za odmakaný zápas. Pro nás jsou to důležité body a jsme rádi, že i výkon především směrem dopředu má vzestupnou tendenci. Děkujeme Spartě za přístup k utkání.

SPARTA - Berka:

Velmi dynamický a bojovný florbal. Oba týmy chtěli hrát a pro diváky to určitě byl povedený florbalový večer. Hosté nás předčili pouze v jedné věci - jejich hlad po vítězství byl větší. My však na svých výkonech budeme nadále pracovat a zvedneme se ve všech aspektech. Děkujeme soupeři a zejména našim divákům!