Černý sparťanský víkend završili muži prohrou ve Střešovicích! Rozhodne poslední kolo!

Ne pátek třináctého, ale zašedlý únorový víkend znamenal pro Spartu komplikace na všech frontách. Po neúspěchu dorostu a dvou čtvrtfinálových prohrách juniorů podlehli svému soupeři v neděli také extraligoví muži. Co je ale pro všechny tři týmy důležité - situace stále drží ve svých rukou a mají možnost svůj sezónní cíl splnit. A protože, jak je známo, se Sparta nikdy nevzdává, ba naopak, drží spolu, situace není ztracena!

V brance s mladíkem Nockinem nastoupili sparťané do utkání proti střešovickému Tatranu. Úvod zápasu Spartě nevyšel a Nockin ve svém prvním extraligovém utkání lovil během 4 minut míček ze své branky hned dvakrát. Nejprve se prosadil dorážkou Nushart, ihned po něm reprezentační ostrostřelec Natov. Sparta ale hru vyrovnala a i Kafka v brance domácím musel předvést několik těžkých zákroků. Ve druhé části třetiny si Sparta vypracovala několik pěkných příležitostí a první část dokonce střelecky ovládla. Bohužel Spartě ke vstřelení branky nepomohly ani dvě přesilové hry, když už se zdálo, že by se sít za Kafkou přeci jen mohla rozvlnit, zachránila domácího golmana branková konstrukce.

Zcela zaslouženě na začátku třetiny druhé tak Sparta po pěkné akci snížila, když se z Časarovy přihrávky prosadil kapitán Ondra Kadoch. Po brankách Ullmana a Natova domácí Tatran opět odskočil na tříbrankový rozdíl, pohledná kombinace Rodiny s Hartmanem však vrátila Spartu do utkání - 4:2.

Rozhodující moment přišel na začátku třetí třetiny. Po 85 vteřinách hry fauloval střešovický Zavadil unikajícího Časara a rozhodčí neváhali nařídit trestné střílení. Na rozdíl jediné branky mohl snížit Marvánek, nezvolil však vhodný blafák a dle soudu rozhodčích šel míček směrem dozadu. Následná přesilová hra Sparty sice zamkla Tatran na vlastní polovinu, co nezblokovala pozorná obrana domácích, to pochytal jistý Kafka a Střešovice se 2 minuty ubránily. Definitivně Spartu zlomil gól z hole Mayera, který se doslova "dokoulel" za Nockina ze skrumáže před brankou. Gólem na 5:2 se obranná vrátka obou týmů otevřela dokořán, Tatran znám svou vyspělostí trestat chyby soupeřů nesmilosrdně potvrdil svou pověst i tentokrát - o navýšení skóre se zasloužili Ullman s Vávrou, oba 2 brankami.

Sparta tak podlehla Tatranu 2:9 a v posledním ligovém kole na domácí půdě přivítá pražskou Bohemku. Jelikož se situace na 7.-9. místě AutoCont extraligy náležitě zamotala, bude poslední extraligové kolo velmi zajímavé!

Tatran Omlux Střešovice - AC Sparta Praha 9:2
branky: 3. Tomáš Nushart, 5. Jan Natov, 34. Filip Ullmann, 35. Jan Natov, 46. Miroslav Mayer, 51. Filip Ullmann, 54. Marek Vávra, 56. Filip Ullmann, 59. Marek Vávra - 28. Ondřej Kadoch, 39. Kryštof Hartman; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 195; zásahy brankářů: Tomáš Kafka 11 - Vojtěch Nockin 14; po třetinách: 2:0, 2:2, 5:0;