1455032938_DSC_0207.JPG

Budeme se soustředit hlavně na svoji hru, říká Koščo k utkání v Pardubicích!

Superligové boje jsou po reprezentační pauze zpět! K utkání 20. kola vyrazí sparťané na palubovku Pardubic, kde svedou další důležitou bitvu o play-off!

Do konce základní části zbývá odehrát pouhá tři kola a Sparta má aktuálně na sedmém místě tabulky pětibodoví náskok na devátou Ostravu. Po reprezentační pauze vyrazí sparťané svůj bodový náskok hájit do Pardubic. V prvním vzájemném utkání v této sezóně, před úžasnou domácí atmosférou, zvítězili sparťané 7:5. V minulé sezóně odehrála Sparta na půdě Pardubic opravdu bláznivé utkání. Po první třetině odcházeli sparťané do šaten za stavu 5:0 pro domácí. Po dvou třetinách to bylo 6:1. Ve třetí třetině však sparťané zabojovali a dokázali srovnat na 6:6. V prodloužení si vítězství vystřelily Pardubice, ale bod z prakticky prohraného utkání byl pro Spartu v těsném boji o play-off nesmírně důležitý.

Pardubice se v posledním kole před reprezentační pauzou utkaly s mistrovským Tatranem. Sokolové v utkání dlouho vedli, nakonec však Tatran zabral a Pardubicím zůstal pouze bod za prohru v prodloužení. Sparta před reprezentační pauzou vyvezla Superligu do Karových Varů, kde vyzvala brněnské Buldoky. Sparťané s Brnem drželi krok do začátku druhé části, kdy si Buldoci v pětiminutové přesilovce dokázali vytvořit rozhodující náskok a utkání poté v poklidu dovedli do vítězného konce. Největšími tahouny sokolů jsou Ivo Teichman a Martin Zozulák. Oba se v kanadském bodování celé Superligy drží v první desítce a patří tak mezi neproduktivnější superligová útočná dua. K utkání v Pardubicích se krátce vyjádřil slovenský obránce ve sparťanských službách Marek Koščo.

Jak bys zhodnotil vaše lednová utkání?

Hráli jsme s týmy z nižších častí tabulky, takže jsem výsledky vnímal jako naší povinnost. Na druhou stranu, zápasy s podobnými mužstvy bývají paradoxně jedny z nejnáročnějších, hlavně psychicky, protože je důležitý správný přístup, což jsme zvládli. Na Brno jsme si věřili, avšak v super atmosféře jsme neukázali, co dokážeme a polevili jsme také v hlavách.

V roce 2016 jste ze čtyř utkání vyhráli tři, nepřišla tedy reprezentační pauza v nevhodnou dobu?

Dá se říct, že jsme byli ve formě. Pokud ale chceme hrát kvalitní florbal, tak nestačí mít pouze formu, je potřeba předvádět dlouhodobě stabilní výkony. Každopádně jsme pauzu pojali dost kondičně a skloubili jsme to s všestranným rozvojem hry.

Nyní už k Pardubicím. V minulé sezóně jste do Pardubic cestovali také po reprezentační pauze a po první třetině prohrávali 5:0. Změnili jste ve své přípravě něco, aby se loňský rok neopakoval?

Věřím, že trenér při přípravě tréninků zhodnotil i minulý rok. Zatím jsme to nijak více neprobírali, ale určitě se k tomu dostaneme.

Pardubice už šanci na play-off nemají, vy o něj stále bojujete. Jaké utkání očekáváš?

Nepoznám tým, který by vědomě vypustil zápas. I když už o play-off nebojují, tak doma určitě nic nevypustí, každý chce vyhrát. My se budeme soustředit hlavně na svoji hru, aby po zápase představovala tři body na naše konto.