Bohemians byli v poháru silnější, v pondělí má však Sparta možnost odvety!

Sparta se již za tři dny představí poprvé v letošní sezóně před televizními kamerami, kde jim soupeřem budou pražští Bohemians. Ještě před pondělním utkáním ovšem čekal sparťany pohárový duel se stejným soupeřem, který bohužel sparťané nezvládli a darovali tak soupeři do pondělního utkání menší psychickou výhodu. Prohra s Bohemians navíc znamená, že o postup do čtvrtfinále poháru se Sparta utká 26. listopadu na domácí půdě dalšího pražského soupeře, Chodova.

V utkání se v polovině sedmé minuty ujali vedení domácí, ovšem už za osmnáct sekund bylo srovnáno, když se po střele Marvánka na brankovišti nejlépe zorientoval Svatoš. Čtyři minuty nato se po rychle a přesně sehrané brejkové situaci prosadil kapitán Kadoch a sparťané tak šli do vedení. Ihned po vstřeleném gólu byli hráči Bohemians vyloučeni za nesportovní chování a nabídli tak Spartě možnost navýšit své vedení, a to se také povedlo. Po minutě přesilové hry zamířil přesně Časar a Sparta vedla už 3:1. To bylo ovšem od sparťanů v první třetině vše. Bohemka převzala otěže utkání a třemi rychlými góly v řadě skóre překlopila na svou stranu.

Bohužel jak první třetina končila, tak druhá začala. Sparťané se snažili napadat, ale jejich pokusy byly příliš čitelné, a to Bohemians zkušeně trestali. Bohemka dokázala odskočit až na rozdíl tří branek a se Spartou to vypadalo zle. Ve třicáté čtvrté minutě sice za Spartu snížil na rozdíl dvou branek Hartman, ale Bohemians zvládli rychle odpovědět a tak to bylo opět o tři branky. Už to vypadalo, že si tříbrankové manko sparťané odnesou do třetí třetiny, ovšem devatenáct vteřin před koncem druhé části se k balónku dostal Svatoš a přesnou střelou snížil na 7:5.

Sparťané nabuzeni gólem z konce druhé třetiny, chtěli na Bohemku od začátku třetí části zatlačit. To se ovšem nepovedlo. Zamýšlený nápor Sparty zmrazil už po dvou minutách hry domácí Krbec. Po obdrženém gólu Spartě chvíli trvalo, než se dostala do tempa. Postupem času ovšem začalo sparťanských šancí přibývat. Jednu z příležitostí využil v na začátku čtyřicáté deváté minuty Ujheliy a dal tak Spartě naději na obrat. Pět minut před koncem třetí třetiny se navíc nechal vyloučit domácí Čihák a dal Spartě možnost přiblížit se na rozdíl jediné branky. To se bohužel, i přes několik dobrých příležitostí, nepovedlo. Sparťané poté ještě zkoušeli hru v šesti, ale ani ta kýžený gól do domácí branky nepřinesla, naopak při sparťanské hře s šesti muži v poli skórovala dvakrát Bohemka a stanovila tak konečný stav utkání na 10:6. Martin Rebro utkání zhodnotil takto: „Včerejší pohárová prohra mě mrzí a určitě i ostatní kluky, jelikož nikdo z nás nechce, aby si lidé mysleli, že to nebereme vážně. I přes to je to výborná příležitost k vyzkoušení nově trénovaných herních situací a to proti kvalitnímu soupeři. V polovině utkání se však ukázalo, že nám to zatím moc nesedí a Bohemians z toho naopak těží. Jako pozitivum bych ve výsledku uvedl, že nás do pondělního zápasu čeká ještě tréninková jednotka a je proto větší prostor pro rozbor chyb a doladění detailů. Na závěr bych rád pozval všechny fanoušky, ať už červený, nebo zelený v pondělí 20:00 na Podvinný mlýn, jelikož ten, kdo nebyl na pohárovém zápasu, přišel nejen o utkání plný nasazení, ale tradičně i spoustu osobních soubojů.“

Sparťané ovšem nesmí dlouho smutnit, neboť už v pondělí hrají se stejným soupeřem superligové utkání, a to rovnou před televizními kamerami. Pro držitele sparťanské Karty fanouška je toto utkání prémiovým utkáním, kdy si na svou kartu mohou připsat další tři body z celkových jednadvaceti a přiblížit se tak hlavním cenám v celosezónní soutěži. Navíc utkání doprovodí soutěž v návštěvnosti těch nejmenších kategorií, které budou soutěžit o nová sparťanská klubová trička. Nově se také hráči A-týmu dohodli, že přijmou výzvu a sami se do soutěže zapojí. Ovšem nebudou soutěžit o klubová trička, ale pokud některá z kategorií přivede více diváků než oni sami, tak té kategorii půjdou na oplátku fandit na některý z jejích ligových zápasů! „My jako hráči vlastně nemůžeme tuto soutěž prohrát. Pokud některá kategorie přivede víc lidí než my, tak pro nás bude potěšení jít je podpořit.“ říká momentálně nejproduktivnější sparťanský obránce Honza Marvánek.