Berka: Víme, jakým chceme jít směrem, ale 20 minut jsme byli trapní! Tatran - Sparta 9:8

Ve čtvrtečním podvečeru v hale Tatranu Střešovice se hrál velmi zajímavý zápas. Domácí hostili Spartu a po dvaceti minutách odcházeli s pocitem jasného vítězství. Sparta však svého soka sevřela a tlak v závěrečném náporu málem přetavila ve vyrovnávací střelu. Nakonec přeje jen patnáctinásobný český mistr zvítězil a to nejtěsnějším rozdílem - 9:8.

Ospalá úvodní pasáž nepřinesla nic záživného a vypadalo to na poklidný zápas. Opak byl pravdou. Hluchých prvních deset minut vystřídal dynamický a ofenzivní boj. V 11. minutě se trefil Gruber, a když po něm přidali branky Tatranu Vávra a Natov, nevypadalo to se Spartou dobře. Téměř smrtelnou ránu zasadil Spartě necelou minutu před koncem úvodní části velezkušený Milan Fridrich. Do šaten se tak odcházelo za stavu 4:0 pro Tatran.

"Ta první třetina, to byla z naší strany tragédie. My na něčem pracujeme a bohužel se spousta věcí nedá změnit přes noc. Víme ale, jaký je směr naší cesty a kam se chceme ubírat. Bohužel, dvacet minut jsme šli podle blbé mapy," hodnotí prvních dvacet minut sparťanský trenér Jaroslav Berka.

Do další části už přišla jiná Sparta a herní projev byl znát. Nejprve se v přesilové hře prosadil Strachota a těsně po něm přidal druhou branku také Luka Časar. Tatran se dostal pod tlak a bránil se pouze za cenu faulů. Další přesilovku využil přesnou ranou Jan Marvánek. Tatran kontroval z hole Richtra, avšak Sparta dostala příležitost další přesilové hry. A opět se parádně trefil Jan Marvánek. Pak ovšem přišlo vyloučení hráčů v rudém a Tatran si s dvojnásobnou přesilovkou 5:3 poradil podobně. Stav 7:4 nevěštil nic dobrého. Před koncem prostřední periody si vzal podruhé v utkání slovo Michal Strachota a snížil na 7:5.

"Druhá třetina byla z naší strany mnohem lepší. Kluci začali makat, nakopl je úvodní gól a opět jsme se zvedli. Zejména přesilovky nám umožnily dostat se zpátky do zápasu. Líbilo se mi, že jsme se v této části prezentovali jako vyspělý tým - z přesilových her jsme se dostali zpátky do zápasu, bohužel v oslabení nám soupěř zase uskočil, ale bylo vidět, že oba týmy věděly, co hrají. Takový florbal uznávám!," dodává Berka pohled na druhou část.

Poslední část, to byl naprostý florbalový koncert. Nejdříve Fridrich dával na 8:5, pak měl Tatran možnost trestného střílení, ale Natov neuspěl. O tři minuty později dostali střešovičtí tuto možnost podruhé, Marek Vávra již svůj nájezd proměnil. Sparta v tu chvíli prohrávala 9:5. O snížení se postarali Jan Marvánek a Jaroslav Jaroš a opět bylo o co hrát, stav 9:7 pro Tatran předjímal velkou zápletku. V 57. minutě snížil na 9:8 Michal Strachota  a Sparta byla velmi blízko vyrovnání. Střely Vrtišky, Marvánka či Strachoty letěly pouze milimetry od branky Tatranu. Střešovice ale výsledek ubránili a zvítězili 9:8.

"Ten závěrečný tlak si bod zasloužil. Zápas rozhodla z naší strany nepovedená první třetina, pozitivní však byl výkon ve zbývajících 40 minutách zápasu. Jsou to super zkušenosti a my děláme vše pro to, abychom se z nich učili a posouvali svůj výkon dál a dál. Tatran ukázal, v čem je velmi silný a dle mého názoru se jednalo o divácky atraktivní zápas. Teď už se ale připravujeme na dalšího soupeře, nesmíme usnout na vavřínech, musíme makat dál!,"uzavřel Berka čtvrteční prohru s Tatranem Střešovice.

Tatran Omlux Střešovice - AC Sparta Praha Florbal 9:8
branky:
11. Jakub Gruber, 15. Marek Vávra, 16. Jan Natov, 20. Milan Fridrich, 30. Martin Richter, 35. Milan Garčar, 35. Milan Fridrich, 47. Milan Fridrich, 51. Marek Vávra - 22. Michal Strachota, 24. Luka Časar, 28. Jan Marvánek, 31. Jan Marvánek, 38. Michal Strachota, 51. Jan Marvánek, 52. Jaroslav Jaroš, 57. Michal Strachota; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 3:3; využití: 2:3; diváků: 124; zásahy brankářů: Michal Rebro 15 - Martin Beneš 22; po třetinách: 4:0, 3:5, 2:3