1389561137_beny.JPG

Beneš: Hrát s takovým soupeřem 40 minut je málo. Spartu přetlačil Chodov 5:3

Vyrovnané a bojovné utkání bylo k vidění v hale na pražském Jižním městě. Sparta se dostala do dvoubrankového vedení, avšak ztracenou epizodou uprostřed utkání o vedení přišla a v závěrečném tlaku nedokázala na remízový bod dosáhnout, branková konstrukce, Barák a střelecké štěsí byly proti.

Do utkání šlyoba týmy s vědomím boje o třetí místo AutoCont extraligy. Sparta i domácí Chodov začali velmi zostra a šance byly k vidění na obou stranách. V půlce první dvacetiminutovky se prosadil skrytou střelou sparťan Chaloupka a ihned po buly přidal druhou branku Šnajdr, rázem Sparta vedla 2:0 a opařený Chodov měl co dělat s nebezpečnými brejky tentokrát netradičně žlutočerného týmu. Nakopnout svůj tým se podařilo kapitánovi domácích Matěji Jendrišákovi, který utekl po mantinelu a přesnou střelou nedal Benešovi šanci.

"První třetina byl vyrovnaná, my jsme plnili to, co jsme chtěli hrát a dostali se do vedení 2:0. To nás nejspíš ukolébalo a soupeř toho po právu využil," zhodnotil první část utkání golman Martin Beneš.

Druhou část začal Chodov koncentrovaněji a hladověji a dostával se do šancí, které však Beneš bezpečně likvidoval. Po pasáži velkých šanci se nakonec domácí přece jen radovali, to když míček dostal do branky Ondrušek. A stejný hráč se podílel na otočení skóre, proměněným nájezdem v polovině zápasu dostal domácí poprvé do vedení. Rozhodčí to Spartě příliš neulehčili, nařízené trestné střílení a k tomu navrch tři přesilovky Chodova. To vše viděla dvojice rozhodčích Pangerl-Šedivý. Třetí přesilovou hru domácích však rozdělila přestávková pauza, a tak bylo jasné, že domácí půjdou do třetí části v početní výhodě a navíc s vedením 3:2 v zádech.

"Nám se druhá část vůbec nepovedla. Zbytečně jsme se nechali dostat pod tlak, který navíc umocnily přesilovky soupeře. Když už jsme se do šance dostali, nedokázali jsme proměnit ani ty nejvyloženější tutovky,"dodal Beneš k prostřední dvacetiminutovce.

Tuto početní výhodou se dostal na úvod třetí třetiny Chodov do tlaku, když už vypadali domácí bezradně, seběhl Kotlas před branku a dokázal dorazit balónek za Benešova záda. Sparta poté přidala a začala si vypracovávat jednu šanci za druhou, avšak nedařilo se. Na Barákovi v brance týmu z Jižního Města si vylámali zuby jak Časar, tak Strachota, Duchek i Rebro. Co se nepovedlo zmíněným střelcům, o to se postaral Jakub Vrána. Samostatný únik na branku domácích zakončil povedenou technickou střelou kolem padajícího Baráka a snížil. Sparta se dostala ještě do většího tlaku, přesilovkou po vyloučení domácího Schuberta však hráči z Podvinného Mlýna pohrdli. Následoval time-out a obrovský tlak, Barák sebou házel v brankovišti z jedné strany na druhou a dokázal pochytat neuvěřitelné, v samotném závěru kosmeticky upravil do prázdné branky skóre Pražák.

"Závěr zápasu byl povedený. Měli jsme velký tlak a nechybělo moc a zápas šel za stavu 4:4 do prodloužení. O to více nás mrzí velký počet přesilovek, které jsme soupeři za utkání nabídli a které vlastně zápas rozhodly,"dodal k výsledku Beneš.

Sparta podlehla po velké bitvě Chodovu 3:5, sparťany tak může velmi mrzet výpadek v prostřední části zápasu. Možnost napravit tuto prohru budou mít sparťané již za šest dní, v sobotu 18.ledna hostí v domácí Sparta aréně otrokovické pantery. Utkání začíná ve 20:45.