Barrandovští starší žáci tentokrát v A-koši pátí!

Další ligové kolo přineslo pro Barrandovské starší žáky po třech bronzových pozicích malý pokles v pořadí. Když po dvou těsných porážkách ve skupině, přišla vydřená výhra v dalším pokračování derby utkání BAR versus PM.

Po třech 3.místech zavítal tým z Barrandova do Unihoc Arény plný sebevědomí se konečně porvat o celkové vítězství v prvním koši. Bohužel tentokrát se turnaj tolik nevyvedl a tým nenaplnil potenciál, který v něm v letošní sezóně dříme a který v posledních týdnech ještě narostl.

Hned v prvním zápase s Chodovem se tradičně hrálo o to, jak se bude celý turnaj pro nás vyvíjet. Oproti minulému vzájemnému zápasu nám však nevyšel začátek a od úvodu jsme doháněli dvoubrankové manko. To se sice ještě v první půli podařilo srovnat, leč ve zbytku zápasu si zkušenějším výkonem Chodov své vedení vzal zpět a do konce zápasu nepustil. Konečné skóre - 2:4. Soupeři dnes hráli mnohem jednodušeji, přímočařeji a někdy i chytřeji. V každém případě i takovéto zápasy jsou a je potřeba se z nich poučit.
Do druhého zápasu proti Tatranu jsme již nešli v roli favorita, ale v pozici, kdy jsme chtěli svého soupeře překvapit. A to se od začátku poměrně dařilo. Hrál se kvalitní rychlý florbal, který se musel líbit. V tomto zápase jsme přeci jen ukázali, jak bychom se chtěli prezentovat a jaký styl florbalu bychom chtěli praktikovat. Zmínit musím především střídání naší první formace, která za minutu nastřílela 3 branky. Poločas tedy skončil naším vedením 4:1.
Druhý poločas však začal jak jsme si rozhodně nepřáli. Během 30 vteřin dva obdržené góly od hlavní opory soupeře. Tím se zápas opět srovnal a skóre bylo opět otevřené. Ve zbytku zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou a všichni v hale viděli velice zajímavý florbal. Bohužel jsme v napínavém závěru padli 6:7.
V zápase o zklamaných jsme nastoupili proti kolegům z PM. A poprvé snad v historii v této kategorii se utkání hrálo v opačném gardu barevnosti dresů. Podviňáci zvolili překvapivě fialovou barvu a my tak museli do žluté.:)
Do utkání jsme měli dobrý start a první třetinu jsme vyhráli přesvědčivě 3:0. Od druhé třetiny se ale hra poměrně vyrovnala a začalo se vyrovnávat i skóre. Ve třetí části se dokonce povedlo klukům z Podviňáku dokonce srovnat a když už se zdálo, že se podruhé v sezóně ve vzájemných zápasech dočkáme nájezdů, ztrhli jsme vedení přeci jen na svojí stranu a po vítězství 4:3 se i příští kolo představíme v elitním koši.

A hned příští turnaj budeme mít možnost odvety, protože nás čeká opět totožná skupina s Chodovem a Tatranem!