Barrandovští starší žáci - 2.kolo, 2. suverénní postup!

V domácím Barrandovském turnaji kluci navázali na skvělé představení z úvodního kola a po dalších třech výhrách slaví druhý zasloužený postup. Po dvou odehraných turnajích s výborným skóre 35:1!

Sobota 18.10.2014 SH X3M Arena Barrandov, starší žáci, koš C

Sestava: brankář Vojtek – obrana kapitán Veber, Gregor, Stibor, Štěrbák – útok Beneš, Riley, Žďárský, Štěpánek, Ucháč, Jílek, Dvořáček, Waldhauser

Druhý turnaj barrandovští pořádají ve své hale. Maminky ozdobily stoly pochutinami, takže se i rozhodčí cítili jako doma. Trenér Petr Bína posílil obranu oproti prvnímu turnaji Lukášem Veberem a Matějem Stiborem, do útoku přidal Kubu Ucháče a z barrandovských mladších žáků Jana Waldhausera.

AC Sparta Praha „B“ – DDM Horní Počernice ORKA 2 : 1 ( 1 : 1 , 1 : 0 )

Tento zápas se nakonec ukázal jako předčasné finále celého turnaje. Oba týmy hrály technický florbal, když se borci dopustili faulů, přesní rozhodčí okamžitě trestali. Sparťani vlétli na soupeře hned od začátku, beci Luky Veber a Honza Gregor se nejdříve zastřelovali, aby ve 34. vteřině Honza po jejich souhře prostřelil dělovkou brankáře. Hned z protiútoku soupeř prověřil kvality našeho brankáře Lukyho. Třetí nebezpečná střela však končí v naší bráně. Všechny formace v rudém dál buší do soupeře v červených dresech. Neúnavný David Žďárský tahá útoky po křídle, servíruje přihrávky před branku na své parťáky, ale míčku se do sítě nechce. V sedmé minutě rozezní Dan Riley poprvé konstrukci brány, příznivci z dálky křičí gól, ale rozhodčí byl u toho blízko a nechává pokračovat ve hře. Hráči napadají v útočném pásmu, Blesk Ucháč vypichuje míček, běží ve dvojici se Šimonem Štěpánkem, ale ani jeden z nich neskóruje. Pak předvedli beci nový prvek, Lukáš Veber si udělal výlet do útoku, Dan Riley se stáhl do obrany, Lukáš jede slalom obranou soupeře, střela jde těsně nad. Na výletě ještě zůstal, vypíchl míč, ale v poslední vteřině první části už míček za brankovou čáru neprotlačil. Hráči Orky touží po vítězství tak usilovně, až vlétnou na hřiště v šesti a jdou do oslabení. Sparťani rozehrávají billiár, ztrácí však míček až Luky v bráně vytahuje zákrok dne. Speciální formace tlačí, střílí, ale ani Žďárský gól nedává. Vše si vynahrazuje po konci přesilovky. Nejdříve sám vystřelí a skákající míček před brankovištěm doráží Patrik Beneš na 2:1. Hned po té Blesk předvádí protiútok, který končí znovu na noze gólmana. Riley trefuje další tyč po centru Žďárského. Na stavu už nic nemění ani time-out soupeře.

AC Sparta Praha „B“ – FBC Start98 Kunratice  6 : 0 ( 3 : 0 , 3 : 0 )

Tento zápas měl od začátku jednoznačný průběh. První trefu sezóny dává Šimon Štěpánek po centru Dvořáčka. V páté minutě staví Matěj Stibor svou další neprostupnou hráz ve středu hřiště, vybojuje míček pro Dana Štěrbáka, který se trefuje dalekonosnou střelou. Z dalšího útoku zvyšuje Žďárský po centru Beneše. Hráči v rudém byli ukolébáni výsledkem a v závěru první části nechali vyniknout Lukyho v bráně. Po přestávce vlétla na hřiště zase ta pravá Sparta. Režie se ujal Dan Dvořáček, který v rozpětí pěti minut dosáhl svých dvou úvodních gólů v rudém dresu za starší žáky, na první přihrával Ucháč, na druhý Štěpánek. Na 6:0 uzavřel účet Veber po centru Žďárského.

AC Sparta Praha „B“ – BILLY BOY Florbal MB  6 : 0 ( 2 : 0 , 1 : 0 , 3 : 0 )

I ve finále první formace tradičně zatlačí soupeře před bránu, Žďárský trefuje levou tyč. Z následného útoku už David brankáře prostřeluje a otevírá skóre. Další formace nezůstává pozadu, Šimon Štěpánek ťuknul míček přesně před bránu na Dana Dvořáčka. Šimon trefuje z dalšího útoku masku soupeře. Poslední dvě minuty se brání naši borci v oslabení za špatnou vzdálenost Štěrbáka při rozehrávce. Naše čtveřice pracuje aktivně po celé ploše, Beny vypichuje míček a trefuje brankáře, po té získává míček Riley, ale ani nadvakrát neproměňuje. Po přestávce hráči Boleslavi zkouší naší obranu, ale tam zasahuje Matěj Stibor za podpory Dana Štěrbáka velice jistě. Když Lukáš chytá další střelu do růžku s přehledem, roztáčejí domácí  tříminutový kolotoč, na jehož konci doráží do sítě Riley vyraženou střelu brankářem od Žďárského. V předposlední minutě jde pykat hráč soupeře dvě minuty za nesportovní chování. Přesilovku ani přes nespočet šancí nikdo nevyužil. Kuba Ucháč několikrát předvádí rychlé výpady, ale dnes se jeho střely neujaly, asi si to nechává na příště. Hvězda Matěje Stibora stoupá, když opakovaně s přehledem likviduje průniky boleslavských. Na 4:0 zvyšuje Riley po ukázkovém průniku Davida Žďárského přes půl hřiště. Následně je na půlce sestřelen Waldhauser, naštěstí bez újmy na zdraví. Pak si udělal samostatný výlet Honza Gregor a dělovkou zvýšil na 5:0. V poslední minutě ještě dovršil Riley hattrick po dělovce Vebera do tyče. Brankář Luky Vojtek udržel další čisté konto se skvělou bilancí jeden obdržený gól v šesti zápasech!

Děkujeme trenérovi a hráčům za předvedený výkon a rodičům za pořadatelskou službu. Postupujeme do druhého výkonnostního koše. Sejdeme se v sobotu 8.11. Čeká nás opět pořádání. Zatím není jisté, zda budeme hrát v Mladé Boleslavi a nebo v domácí hale pokud by došlo k výměně pořadatelství.