1395267095_DSC08286.JPG

Barrandovské přípravky: Jak sobotní skupina své zápasy prospala a nedělní skupina mile překvapila

O víkendu 15. a 16. března nás čekaly opět zápasy. V sobotu jsme s první polovinou hráčů odjely do nové říčanské haly a v neděli se pak zúčastnily dopoledního turnaje, již tradičně v Kunraticích.

Hned v prvním sobotním zápase jsme soupeře, tedy tým FBC Start 98 Kunratice, výrazně podcenili a výsledkově se mu odevzdaly. Za celý zápas nebylo na hřišti vidět jedinou nahrávku a v brance soupeře skončily jen dvě střely, první se prosadil Tadeáš Meixner, druhý pak Ondra Šišma. V naší brance však skončilo rovnou deset střel. Výsledný stav pak byl 2:10. Do druhého zápasu jsme nastoupili po rázných změnách v sestavě a odhodláním konečně si začít nahrávat. Naše snaha nebyla ovšem zužitkována a po mnoha chybách v obraně a po nedůsledné střelbě skončil zápas s domácím týmem FBC Říčany 0:8 v náš neprospěch.

Před třetím zápasem přišla dlouhá trenérská porada a opětovné změny v sestavě. Po přípravách jsme nastoupili do zápasu o páté místo s týmem Tygříků Nehvizdy, složeným téměř ze samých děvčat, s jasným pokynem: Pokud prohrajeme, budeme pondělní trénink věnovat nějakému méně mužnějšímu sportu, například baletu. To se stalo snad dostatečnou motivací pro většinu hráčů a naše hra se rázem obrátila k lepšímu. V základní hrací době se hned třikrát prosadil Marek Cígler, do naší branky spadly góly hned čtyři. Zhruba půl minuty do konce zápasu si však tento stav nenechal líbit kapitán týmu Šimon Sedláček a vyrovnal dorážkou z velkého brankoviště. Zápas tak pokračoval nájezdy, ve kterých nás skvěle podržel brankář týmu David Doubek. Vítězný gól z nájezdu pak vstřelil Dan Rozsévač a my se konečně mohli radovat z výhry. Cena nejlepšího hráče byla zaslouženě přisouzena kapitánu Šimonu Sedláčkovi.

Sestava: Sedláček (C), Doubek (G), Meixner, Kempf, Rozsévač, Střešinka, Cígler, Šišma, Brabec

Druhá parta, tentokrát s názvem "Blue" vyrazila v neděli na turnaj do Kunratic. Ve skupině jsme se nejdříve utkali s týmem FBK Realstick Vosy Praha. Po první třetině jsme vedli 2:1 po krásných střelách Vojty Horkého a Matyáše Cihelky. Ve druhé třetině se podařilo Vosám srovnat, krátce poté však skóroval Marek Pleskač. Poslední gól do naší branky přišel nešťastně 25 sekund před koncem a nám se již nepodařilo vyrovnat, Zápas tak skončil 3:3. Do druhého zápasu jsme nastoupili s mnohem větší snahou, začali si více nahrávat a střílet. Postupně se prosadil Vojta Horký, Matyáš Cihelka, čtyřikrát Marek Pleskač a svůj první turnajový gól vstřelil i nejmladší hráč týmu, Kosťa Shlosar. Do naší branky po skvělém výkonu brankáře Ondry Dongrese a obránců Adama Buriana a Vojty Horkého spadl jediný gól a na konci zápasu svítilo na časomíře skóre 7:1, které nám zajistilo postup do bojů o první tři místa.

Zde nás čekali již soupeři o poznání náročnější. Jako první jsme sehráli zápas s týmem Floorball club Falcon. Po statečném výkonu se nám však podařilo vstřelit jen dvě branky (Jakub Slávek a Matyáš Cihelka), obdrželi jsme jich hned 9. Jako trenéři jsme ovšem výkon hodnotili kladně, vždyť na prvním turnaji jsme od Falconu dostali gólů víc než dvojnásob. Poté nás čekal zápas poslední, a to opět s domácím týmem FBC Start98 Kunratice. Po první třetině jsme vedli 4:2 a to zásluhou Kuby Slávka a Máry Pleskače, z nichž se každý prosadil dvakrát. Ve druhé třetině nám však došly síly. Soupeři se podařilo prosadit se hned pětkrát, z našich hokejek v brance skončil jen jeden gól Máry Pleskače. Zápas tak skončil 5:8, ale my se přesto mohli radovat z krásného třetího místa na turnaji. Cenu nejlepšího hráče vyhrál Adam Burian, který byl teprve na svém prvním turnaji. Na závěr turnaje jsme se vyfotili s našimi kamarády z Podvinného Mlýna.

Sestava: Slávek (C), Horký, Cihelka, Pleskač, Donges (G), Burian, Michek, Shlosar K., Mitera
(foto: Miloš Cihelka)