A-týmy Sparty tentokrát třetí a pátí v elitním koši starších žáků!

Poprvé v letošní sezóně v souboji dvou sparťanských týmů zvítězil tým z Podvinného mlýna, který nakonec obsadil skvělé 3.místo. Tým z Barrandova nakonec elitní koš zachraňoval v zápase o udržení, kde porazil jednoznačně Tatran a skončil na 5.místě. Povedla se nám tak alespoň malá odveta za překvapivou porážku od tohoto soupeře v lednu na Gothii.

Sobota 14.2.2015 hala TJ JM Chodov, starší žáci, koš A

Sestava: brankář Procházka – obrana Zeman, Gregor, Krsek, Štěrbák – útok Žďárský, Veber, Beneš, Škoda, Riley, Štěpánek, Ucháč, Machoň

Osmý turnaj pořádá Chodov. Trenér Petr Bína poslal na hřiště tým s kapitánem Lukášem Veberem na centru.

AC Sparta Praha „B“ – AC Sparta Praha  3 : 4 ( 1 : 2 , 2 : 2 )

Do čtvrtého derby šli borci z Podviňáku pod taktovkou trenérů Berky a Skaličky plni odhodlání poprvé porazit Barrandovské. Po 93 vteřinách rozvlnili síťku, ale tento gól nebyl uznán pro postavení útočníka v brankovišti. To v čase 2.40 prošel Dan Riley obranou žlutých, zatáhl míček za branku a přesným centrem našel vhodně postaveného Šimona Štěpánka 1:0. Jenže nekoncentrovanost po buly nabídla šanci Frantovi Jírkovi a ten z dálky srovnal na 1:1. Borci v žlutém byli tentokrát důslednější v napadání, rychlejší na míčku a přesnější v kombinaci. Jirka Procházka v bráně několikrát předvedl své zákroky. Rudí hráli na brejky, často unikal David Žďárský, ale bez efektu. Naopak v čase 5.25 udeřil přesně mířenou střelou Kovařík 1:2. Ihned po buly získávají hoši standardku. Po ose Šterbák-Štěpánek-Riley končí střela na tyči. Z protiútoku se řítí Patzák na branku a Prochy se vyznamenal výkopem nohou. Honza Gregor ještě dvakrát z dálky vyzkoušel pozornost brankáře Pospíšila. Po přestávce přeci jen ustoupil presink a začalo se hrát nahoru dolů. Nejdříve útok Gregy-Žďára-Beny zakončuje těsně vedle, míček získal Petr Tlapa a uvolnil se až před gólmana a ten sráží mimo branku. Pak předvedli několik sólo výletů Riley a Ucháč a vždy míjí těsně tyčky branky. Beny vypichuje pomalou rozehrávku žlutých, uvolňuje Šterbáka, ani teď není srovnáno. V čase 7.01 si bere Barrandov time-out. Následuje signál Gregy-Riley končící skákavou střelou, míček vybojuje Patrik Beneš a srovnává na 2:2. První útok nestřídá, pokračuje v obratu, Riley nahazuje na branku a David Žďárský lehce tečuje do sítě 3:2. Borci Podviňáku zvyšují účinnost napadání, rozhodně se nesmiřují s nespravedlivým výsledkem, ohrožují branku, diváci skandují „Prochy-Prochy“. Minutu před koncem si vybírají oddechový čas také na druhé straně a opět to vede k obratu skóre. Nejdříve Kavan přestřeluje už odkrytou bránu, Podviňák hraje bez brankáře, Tlapa nastřeluje tyč a Hurt dopravil míček do sítě v čase 9.27 3:3. Ale to ještě není všechno. Za dalších 14 vteřin pálí Hory na branku, míček projde třem hráčům mezi nohama až do sítě 3:4! Barrandovští ještě zkouší hru bez brankáře, dnes však vyhrál derby ten lepší.

AC Sparta Praha „B“ – TJ JM FAT PIPE Chodov  2 : 8 ( 1 : 5 , 1 : 3 )

Trenéři Chodova postavili druhou lajnu na úvodní buly, naši tedy zareagovali stejně. Do útoku se žene Štěpánek a poprvé prověřuje brankáře. Soupeř odpovídá kontrem, Prochy je na místě. Přesto ve stejném čase jako před dvěma týdny 2.15 je 0:1. Ve 2.50 trefuje Honza Gregor střelou od půlky růžek branky 1:1. Pak následuje série pomalých rozehrávek vynucených těsným presingem soupeře a za necelé dvě minuty utíká Chodov do vedení 1:3. Ještě to zkouší Lukáš Veber s Gregym, ale soupeř nás předčí v pohybu, následuje minutové přečíslení, naši nevědí kam dřív skočit, Prochy však čaruje. Následuje standardka, oba soupeři střídají, nastalého zmatku využívá hráč v bílém, přesně střílí a přesto, že jsme napočítali hráčů Chodova sedm na hřišti, byl gól uznán 1:4. S prohrou se nesmiřuje Žďárský, ale trefuje pouze tyč. V čase 8.50 je vyloučen Gregy za vrážení. Soupeř za 19 vteřin zvyšuje na 1:5. Následuje další útok a Honza Gregor zachraňuje v poslední chvíli a jde na trestnou lavici za blokování hole půl minuty před přestávkou. Druhé oslabení Sparta odehrála bez úhony za velkého přispění gólmana Procházky. Těsně před vypršením trestu rozhodčí vylučují hráče Chodova za hru hlavou. Během přesilovky střílí Veber a Riley, brankář chytá. Když už se hra vyrovnává přichází trest po špatné rozehrávce, soupeř dvakrát po sobě skóruje na 1:7. Tři minuty před koncem obere Patrik Beneš o míček obránce soupeře a ze samostatné akce nekompromisně zavěsí pod břevno na 2:7. Následuje nádherná akce Machoně, který přihrál gólovku na Šterbáka, brankář Chodova chytá. Závěrečný nápor bílých ještě vyústil vteřinu před koncem v osmý gól.

Barrandovskou Spartu čekala čtyřhodinová pauza před zápasem o záchranu. To větev z Podvinného Mlýna si to rozdala o třetí místo s Bohemkou. Ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedla 5:2 po nádherném výkonu plném kombinací ve vysoké rychlosti! Pak začal úřadovat tradičně Josef Juha, který dvěma góly dovršil hattrick. 9 vteřin před koncem po dalším závaru zelenobílých signalizovali rozhodčí  míček ve prospěch Sparty. Tady se však zachoval rytířsky gólman Sparty Filip Čermák. Přiznal i za takto vypjatého stavu teč a daroval míč soupeři. Bohemka toho využila, Juha, kdo jiný, stihl srovnat skóre a poslal zápas do nájezdů. Tady se paní štěstěna přiklonila na stranu rytířů ve žlutých dresech z Podvinného Mlýna. Obrovitý gólman Pospíšil vychytal obávané střelce Bohemians zatímco kapitán Petr Tlapa skóroval a rozhodl o porážce favorita. Čermy, ještě jednou, díky! Ve finále přehrál Chodov Black Angels 7:2.

AC Sparta Praha „B“ – Tatran Střešovice Red  7 : 0  ( 4 : 0 , 0 : 0 , 3 : 0 )

Před soubojem o záchranu elitního koše se borci v rudém pořádně rozcvičili a bylo to na hřišti vidět. Skóre otevřel už po šesti vteřinách David Žďárský, když vypíchl obránci míček a pod tělem „neprůstřelného gólmana z Gothie“ rozvlnil síťku 1:0. Hra Tatranu, který má hráče menší vzrůstem, a praktikuje přeci jen pomalejší hru, našemu týmu evidentně vyhovovala od prvních okamžiků. Najednou bylo hráčů v rudém plné hřiště a kombinační akce se střídaly jak na běžícím pásu. V čase 2.35 vypíchl obránci míček Denis Škoda a zvýšil na 2:0. V 3.11 obdobně získal míček Martin Machoň na 3:0. V čase 5.30 završil na dlouho gólový účet Kuba Ucháč po nádherné akci Dana Rileho 4:0. Po přestávce se řítil do akce Beny, jeho střelu však brankář vystihl. Po následném zákroku šel Beny pykat na 2 minuty za sekání. Při hře v oslabení se síly na hřišti prakticky vyrovnaly, takže se akce střídaly na obou stranách. Po sérii vydařených zákroků našeho brankáře došlo opět na skandování „Prochy, Prochy“. Denis se často proviňuje proti pravidlům sekáním, až ho umravňoval rozhodčí, ukazuje také své přednosti při rychlých výpadech a kvalitních přihrávkách na Štěpánka. Po jedné takové akci této dvojice zvonila tyčka na počátku třetí třetiny. V čase 3.37 vydoloval Lukáš Veber míč ze skrumáže pro Patrika Beneše a ten ani potřetí na tomto turnaji nezaváhal 5:0. Tatran se snažil alespoň o čestný úspěch, proto v sedmé minutě volí hru v šesti bez brankáře. V přesile buší do naší obrany, Prochy je mužem na svém místě. Nejdříve se do prázdné branky pokouší střílet Veber, jeho střelu zblokoval vracející se obránce, Dan Riley míří lobem přes celé hřiště přesněji a trefuje tyč. Opuštěnou branku trefuje až Denis Škoda na 6:0. Hra bez brankáře pokračuje. Po další střele Rileyho zahraje obránce Střešovic v tísni hlavou. Následuje nařízený nájezd o jehož provedení si říká právě Dan Riley. Trenér však dává příležitost, dnes velice aktivnímu Danu Šterbákovi.

Ten si vymíchal brankáře, přikopl si míček nohou do úspěšného blafáku a uzavřel skóre na 7:0. Po konci zápasu přichází děkovačka, kterou tradičně okořenil Zemi skluzem do manťáku. Pochvalu zaslouží také Kuba Krsek za bezchybnou práci v obranných řadách. Páté místo je také úspěch, nadále hoši setrvávají mezi elitou. Následuje prázdninový turnaj za dva týdny, který zahájí souboj Barrandova s Bohemkou, následuje souboj s Chodovem. Děkujeme trenérům a fanouškům za neutuchající přízeň a Filipovi Čermákovi za fair play.