1378677209_DPP_0017.JPG

Áčko svůj první domácí zápas do vítězného konce nedotáhlo!

Spartu čekal první letošní zápas na domácí půdě, bohužel soupeř z Mladé Boleslavi byl efektivnější a domácí tak na své premiérové letošní body stále čekají.

Billy Boy´s vstoupili do utkání velmi aktivně a zatlačili domácí až před Kotoučka, který se v brance měl co ohánět. Kapituloval po pěti minutách po střele Curneyho, avšak domácí stačili z protútoku srovnat Duchkem. Mladá Boleslav přesto šla do kabin ve vedení 2:1, to když se prosadil Kadlec.

Druhá třetina již byla ze strany Sparty povedenější, domácí střelce může ještě teď mrzet nepromněná přesilovka pěti proti třem, kdy se nepovedlo vážněji ohrozit golmana hostů Novotného a srovnat tak zápasový krok. Herně vyrovnaná druhá dvacetiminutovka tak skončila bez branek a o všem se mělo rozhodnout v poslední periodě.

Po zápase trenér Kovacs přiznal, že zápas se lámal v přesilovce domácích: "Ano, přesilovka byla rozhodující moment utkání. Ve třetí třetině pak Boleslav rozhodlo utkání ve svůj prospěch."

V poslední části se šance střidali na obou stranách, ty vyloženější však měli hosté a dokázali také odskočit na dvoubrankový rozdíl. Šanci na body vykřesal ještě Strachota, avšak vzápětí sparťané inkasovali z hole Curneyho a bylo po zápase. V závěrečném tlaku Sparty ještě hosté kosmeticky upravili skóre na 2:6.

V dalším utkání Sparta odcestuje na horkou půdu k mistrovi do Vítkovic. Utkání je v plánu 22.záři od 17.15.