SpartaBoleslav
3:4(1:2, 0:1, 2:1)
čt 31. 3. 2022 19:30 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 6. kolo

Ve čtvrtek doma o všechno, vaše podpora bude důležitá!

V semifinálové sérii má opět o bod navíc Mladá Boleslav, ta ve včerejším pátem souboji dokázala vyhrát poměrem 4:1 a připsala si tak třetí bod do série. Boleslavští pojedou ve čtvrtek za posledním potřebným bodem za cestou do Superfinále, Sparta bude odvracet mečbol a bude chtít sérii dotáhnout do sedmého zápasu. Ve čtvrtek se hraje o všechno, dorazte Spartu podpořit v domácím šestém semifinále proti Boleslavi, hrajeme od 19:30 v UNYP ARENĚ!

Zápas v Boleslavi začínal velmi podobně jako několik předchozích semifinálových duelů. Oba týmy se snažily držet míček a vytvářet si nadějné gólové přílěžitosti, v těch měla Boleslav převahu. Fantastický Martin Beneš ale držel čisté konto Sparty přes šestnáct úvodních minut, první branky se Boleslavi podařily vstřelit až v závěru první třetiny, kdy se mezi střelce zapsal Hemerka a Bína.

Druhou třetinu Sparta zahajovala za napříznivého stavu 0:2 a potřebné góly stále nepřicházely. Stejně jako v první třetině, tak i v té druhé Boleslav vstřelila branku v samém závěru. Sparta si ale vyžádala přezkoumání gólové situace na videu a rozhodčí následně gól neuznali. Ve druhé třetině se tak skóre na jednotlivých stranách nezměnilo.

Možná zlomový moment zápasu přišel hned z úvodu třetí třetiny, kdy na 3:0 zvýšil Korych a o čtyři minuty později, konkrétně v čase 46:48, Koláčný. Sparta ještě zkoušela hru v šesti, která přispěla k mnoha šancím. Rozhodující byla však jen střela Radima Křenka, který upravil skóre na konečných 4:1 pro Boleslav.

,,Boleslav byla dnes lepší a aktivnější, my jsme hodně zvolnili a dnes jsme tahali za kratší konec. Ve čtvrtek musíme být aktivnější. Když hrajeme naší hru, ve většině zápasu Boleslav přehráváme, jen se do toho prostě musíme dostat," hodnotil úterní utkání Ondřej Kašpárek. ,,Na dnešní zápas musíme zapomenout a ve čtvrtek přijde úplně jiná Sparta, bude to těžké, ale věřím, že se do toho vrátíme a šesté semifinále zvládneme," řekl v pozápasovém rozhovoru Marek Zouzal.

Mečbol má nyní v rukou Mladá Boleslav, která do UNYP ARENY dorazí už zítra - ve čtvrtek 31/3 od 19:30. Podpora fanoušků Sparty bude v tomto utkání velmi důležitá, pevně věříme, že náš A tým přijdete podpořit a společně se nám podaří srovnat sérii na 3:3. Chceme si vynutit rozhodující sedmý zápas! Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji už nyní na Ticketportal.