Třetí místo mladších žákyň

Na sedmém ligovém turnaji mladší žákyně zvítězily ve dvou ze tří zápasů

Druhé kolo jarní části sezóny se odehrálo v Novém Strašecí.

Prvním soupeřem byl pořádající tým Startu Kunratice, který do třetího koše klesl pouze z důvodu tohoto pořádání, což bylo na hřišti znát. Naše holky se pohybem a důrazem nedokázaly soupeřkám vyrovnat. Nejvíce nám však chyběly přihrávky, kterými by se tento nedostatek eliminoval, a tak docházelo ke snadným ztrátám míčku nebo u zdatnějších holek pak k utápění  v nekonečných kličkách. Výsledkem tak byla jednoznačná porážka.

Po rozboru prvního zápasu nastoupily naše holky do druhého zápasu s Kutnou Horou jako vyměněné, a tak přesto že byly soupeřky stejně jako předtím hráčky Startu výrazně starší, větší  a mohutnější, náš nástup byl úchvatný. Krásnými kombinacemi jsme se dostali do vedení 4:0. Bohužel však před koncem první půle holky nechaly dvakrát po sobě neobsazené soupeřky a došlo ke vstřelení kontaktních gólů. Ve druhé půli se pak Ranařky z Kutné Hory rozjely a několikrát musela v brance bravurně čarovat Lída. Vyrovnaný stav zlomila na naší stranu minutu před koncem po kombinaci s Andy na jeden dotek Vanesska a toto vedení jsme pak i díky několika obětavým obranným zákrokům Natky udržely.

Zápas o třetí místo pak byl jednoznačnou záležitostí našeho týmu. Holky předvedly spoustu krásných kombinací celých trojic, všechny hráčky se zapsaly do střelecké listiny a mohly jsme jen litovat, že zápas s Kunraticemi nepřišel až na závěr.

Statistika: Sparta - Kunratice 6:16 (Andy 4+1, Vanesska 1+2, Naty 1+0, Adri 0+1, Kamča 0+1), Sparta - Kutná Hora 6:5 ( Vanesska 4+0, Andy 1+3, Naty 0+3, Adri 1+0), Sparta - FbC Texas 12:5 (Lída 4+6, Andy 2+5, Vanesska 4+0, Adri 1+2, Kamča 1+0)

Sestava: Andrea Břeská, Lidija Luklinska (2xB), Vanessa Strouhová, Natálie Kovačová (1xB), Adriana Vebrová, Kamila Čehylová