Starší žákyně zakončily ligovou sezónu 6 body!

Poslední letošní turnaj starších žákyň se odehrál v neděli 30. dubna v Jenči. Naše holky se postupně utkaly s týmy Chodova, Kutné Hory a Texasu a zakončily sezónu těsnou prohrou a dvěma výhrami.

Sparta vs. Chodov - 1:3
První zápas jsme odehrály proti našemu dobře známému soupeři z Chodova, jehož brankářka nás celou sezónu dohání svými zákroky k šílenství. Ani tentokrát to nebylo jinak. V první třetině otevřely skóre zápasu chodovské hráčky, když se po nahození a tečování několika hráčkami před brankou balonek dokutálel až za brankovou čáru. Ještě v první třetině se nám podařilo srovnat, kdy po pěkné nahrávce Aničky Křečové vstřelila naši první Branku Inka Ronovská. Ve druhé třetině jsme chtěly na závěr třetiny předešlé navázat, bohužel jsme několikrát rozezněly zvonkohru brankové konstrukce. Chodovu se do konce třetiny podařilo dát ještě dva góly, naopak naše pokusy mařila výborně chytající brankářka Chodova. Konec zápasu tak bohužel 3:1 pro Chodov.

Sparta vs. Kutná Hora - 8:2
V úvodu druhého zápasu měly opět tradičně první slovo soupeřky, kdy se po rychlé akci dostaly ke střele a rázem jsme prohrávaly 0:1. Naštěstí se nám podařilo na jejich akci rychle odpovědět a i navýšit po výborných akcích první lajny, která se konečně probudila a začala předvádět to, co umí. Postupně se prosadily všechny 3 hráčky první formace, tedy Inka Ronovská, Anička Křečková a Andy Břeská a my tak po první třetině vedly 3:1. Ve druhé třetině jsme ještě přidaly na střelbě, což neslo kýžené ovoce - postupně se prosadila Lída Lunklynska, Violka Kratochvílová, další 2 branky pak přidala Inka a jednu ještě Andy. Soupeřkám se podařilo prosadit se pouze jednou a na tabuli tak svítilo konečné skóre 8:2 pro Spartu.

Sparta vs. Texas - 7:3
Po dlouhé třízápasové pauze nás čekal poslední zápas, a to nejen v tomto smyslu - jednalo se o poslední zápas za starší žákyně hned pro 3 naše hráčky: Aničku Křečkovou, Klárku Knappovou a Zuzku Mervartovou, kterým přejeme hodně hráčského a střeleckého štěstí ve vyšších kategoriích. Do třetice všeho dobrého měly i zde úvodní slovo soupeřky. I na tuto akci ale rychle a hned několikrát odpovědělo duo Inka - Andy a my po první třetině vedly 3:1. Ve druhé třetině tyto super akce doplnila I Anička a branku přidala po pěkné akci druhé trojice Stela Lukovská. Soupeřky ale také nezahálely a při drobných chybách v naší obraně překonaly brankářku hned dvakrát. Pak už ale zazněl klakson ukončující druhou polovinu a symbolicky i tuto sezónu, kterou jsme tímto zápasem zakončily vítězně, tedy 7:3.

Sestava: Valentová Magda (G) - Křečková Anna (3+2), Lukovská Stela (1+0), Luklynska Lída ( 1+1) - Mervartová Zuzka (0+1), Knappová Klárka (0+1), Břeská Andy ( 3+3), Ronovská Inka (7+4), Grundová Áďa, Kratochvílová Violka (1+1), Vojtková Hana

Tímto bych chtěla za celou sezónu poděkovat nejen hráčkám, jejichž výkony šly stále nahoru, ale také rodičům, kteří byly pro holky těmi nejlepšími fanoušky a oporou. Také bych zde ráda poděkovala své trenérské parťačce Magdě Železné za naší dvouletou trenérskou spolupráci, ráda se s ní tímto rozloučila a snad za všechny starší žákyně jí popřála hodně štěstí do dalšího trénování.