Starší žáci na Tatran Cupu stříbrní!

Dalším z oblíbených letních turnajů, na který jsme naše starší žáky přihlásili, byl tradiční Tatran Cup v Praze. Opět jsme složili silný výběr z obou našich větví, jak z Podvinného mlýna, tak z Barrandova. Přemožitele jsme našli až ve finále, kdy se Ústí nad Labem podařilo prolomit naši sérii výher.

V sobotním programu základních skupin jsme na úvod remizovali se silnými Pardubicemi 5:5. Ihned na začátek turnaje jsme museli dohánět manko 1:4, úspěšně!

V dalším zápase jsme odehráli velmi vyrovnané utkání s Black Angels, které jsme udolali 6:5. I přes znovu pokažený začátek, kdy byl stav 0:3 ve prospěch soupeře po odehraných pěti minutách.. Jakoby si to kluci chtěli dělat těžší. V odpoledním zápase, probíhajícím souběžně se semifinálovým zápasem našich hokejistů proti Kanadě, jsme deklasovali odevzdané Karlovarsko 14:2.

Druhý den jsme zahájili dopoledním duelem s Tatranem Black, což byl výběr hráčů ročníku 2000. I tento soupeř na začátku zle kousal, ale trpělivě jsme si došli pro výhru 7:3. Díky třem výhrám a jedné remíze jsme se stali vítězi skupiny!

V semifinále nás pak čekal druhý Tatran - Tatran Red. Ten byl složen z nadějnějších ročníků 2001-2002. Polovina zápasu byla více než vyrovnaná, druhá část utkání však byla podle očekávání v naší režii. Zaslouženou výhrou 7:3 jsme se posunuli do finále!

Ve finálovém duelu nás čekal šestý tým nedávného MČR starších žáků - Ústí nad Labem. Do zápasu jsme šli s respektem a pokorou vůči soupeřům, věděli jsme o jejich síle. Možná až příliš, již ve 4. minutě jsme prohrávali 0:4. Málo vídaný úvod zápasu.. Bohužel však na tomto turnaji ne poprvé. Že by se kluci zhlédli v našich hokejistech na nedávném MS?:) Po oddechovém čase jsme nabrali dech a rozhodli jsme se do toho vlétnout a smazat ztrátu. Dařilo se. V závěru 2. třetiny již svítil stav na tabuli 4:5. Ve třetí třetině jsme dokonce poprvé vedli, 7:6. Závěr však patřil šťastnějším Severočechům. Na nás tak zbylo po porážce 9:7 smutné 2. místo.

Kluci však po celý turnaj předváděli výborné výkony a za bojovnost i předvedenou kvalitu si stříbrné medaile rozhodně zasloužili. Všem hráčům obrovská gratulace k úspěchu!