SpartaBoleslav
4:3 po prodl.(2:1,0:1,1:1)
čt 3. 10. 2024 19:00 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 3. kolo

Sparta Praha v prodloužení udolala Boleslav!

V dalším dramatickém zápase Superligy florbalu se Sparta Praha utkala s favorizovanou Mladou Boleslaví a po vyrovnaném boji, kde se skóre několikrát přelévalo, si nakonec připsala vítězství 4:3. O rozhodující gól se v prodloužení postaral Jakub Gruber, který proti svému bývalému týmu rozhodl o dvoubodovém zisku pro Spartu.

První třetina: Rychlý start Sparty
Sparta vstoupila do utkání aktivně a už ve 3. minutě šla do vedení. Michael Wertheim dorazil míček do sítě po nahrávce Radka Drby a Sparta se ujala vedení 1:0. O dvě minuty později však srovnal Jan Zoufalý, který zakončil kombinaci Jiřího Besty a vyrovnal na 1:1. Sparta se však nevzdala a využila přesilovku v 17. minutě, když Lukáš Ujhelyi skóroval po přihrávce Marka Zouzala a vrátil Spartě vedení 2:1.

Druhá třetina: Boleslav dotahuje
Ve druhé třetině se hra vyrovnala a oba týmy si vytvářely šance. V 32. minutě se Boleslavi podařilo srovnat, když Patrik Suchánek prostřelil brankáře Hejnu a vyrovnal na 2:2 po asistenci Miroslava Fořta. Přes zlepšenou hru Sparty se ve druhé části již skóre nezměnilo, a tak týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí třetina: Napínavý závěr
Třetí třetina přinesla dramatické momenty, kdy se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu. Ve 44. minutě se Boleslav poprvé v utkání dostala do vedení díky Jiřímu Bestovi, který prostřelil Hejnu po asistenci Iiro Lankinena na 3:2. Sparta však dokázala vyrovnat v 53. minutě, když se prosadil Lukáš Pešat po přihrávce Radka Drby a srovnal na 3:3. Závěr třetiny byl plný napětí, ale žádný z týmů již nedokázal rozhodnout.

Prodloužení: Gruber se prosazuje proti bývalému klubu
V prodloužení rozhodla jediná akce. V 62. minutě Jakub Gruber, který strávil posledních osm sezón v Boleslavi, předvedl skvělý průnik obranou svého bývalého týmu a nekompromisně zakončil. Jeho gól zajistil Spartě cenné vítězství 4:3 po prodloužení. Sparta si tak připsala důležité dva body do tabulky.

Klíčové momenty
V zápase se blýskli brankáři obou týmů, kdy Viktor Hejna ze Sparty si připsal 26 zásahů, zatímco Tomáš Týc z Boleslavi zaznamenal 18 zákroků. Sparta dokázala využít jednu přesilovku, což se nakonec ukázalo jako klíčové v napínavém duelu.