Sparta na Brno nestačila. Musíme si začít více věřit, říká Časar!

Po domácím utkání s Tatranem Střešovice čekal na Spartu první letošní výjezd na Moravu, kde je čekali brněnští Buldoci s jejich nepříjemnou osobní obranou.

Hned ve čtvrté minutě první třetiny dostali sparťané výhodu přesilové hry, ve které se však prosadit nedokázali. Jak se využívá přesilová hra, ukázal hráčům Sparty o pět minut později Juhaňák, který otevřel skóre utkání. Ani ne za dvě minuty vedlo Brno už 2:0, když chyby v obraně Sparty využil Krajcigr. Do konce první třetiny vstřelilo Brno, po další sparťanské chybě, ještě jednu branku a se Spartou to nevypadalo vůbec dobře.

Druhou třetinu začali sparťané aktivněji a to také přineslo své ovoce. Na 3:1 po individuální akci snižoval Rodina. Po této brance začali sparťané brněnské hráče přehrávat a vytvořili si několik dobrých šancí. Bohužel ze stupňujícího se tlaku sparťané nic nevytěžili, naopak po dvou hrubkách v obraně Brno odskočilo na 5:1 a utkání začalo opět kontrolovat. V prvních dvou třetinách se sparťanům vůbec nedařilo najít recept na nepříjemnou osobní obranu Brna, pokud ale chtěli ve třetí třetině utkání ještě zdramatizovat, tak museli něco změnit.

Bohužel hned po jedenácti vteřinách třetí třetiny byl vyloučen Koščo a sparťané tak museli své útočné plány odložit. Po ubráněném oslabení se sparťanům konečně začalo dařit přecházet přes osobní obranu a vytvářet si tak větší množství šancí ,než v dosavadním průběhu utkání. Z této aktivnější hry sparťané vytěžili přesilovou hru, kterou bohužel opět nedokázali využít a tak se o slovo opět přihlásilo Brno, konkrétně Ondráček, který zvyšoval už na 6:1. Ani po tomto obdrženém gólu se hráči Sparty nevzdávali a snažili se útočit. Tyto útočné snahy vyvrcholily góly Krejči a Svatoše. Pět minut před koncem tak svítil na tabuli stav 6:3. Bohužel, i přes další přesilovou hru, už se sparťanům znovu prosadit nepodařilo a tak z Brna odjíždějí bez bodu.

Luka Časar  k utkání řekl: „Brno je dobrý tým a tak jsme čekali náročný zápas. Na jejich styl obrany jsme byli připraveni, nicméně se nám nedařilo hrát natrénované situace. Od začátku utkání jsme prohrávali osobní souboje a u všech míčků jsme byli pomaleji, to se změnilo až ve třetí třetině, ovšem na zvrat už to nestačilo.“

Nyní mají hráči Sparty pouze den na regeneraci, protože hned v pondělí 28.9. od 18:00 je čeká další kolo Tipsport Superligy, a to proti Sokolu Pardubice. „Musíme si začít více věřit při práci s míčkem na hokejce a víc si dovolit hrát. Další věcí co nás sráží je nedůraz v naší obraně. Na těchto věcech musíme zapracovat, to je cesta k vítězství.“ říká Časar k utkání s Pardubicemi.

itelligence Bulldogs Brno - ACEMA Sparta Praha 6:3
branky: 9. Jiří Juhaňák, 11. Radek Krajcigr, 18. Luděk Ondráček, 28. Radek Krajcigr, 33. Radek Krajcigr, 51. Luděk Ondráček - 25. Michael Rodina, 52. Jan Krejča, 55. Ondřej Svatoš; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 4:4; využití: 1:0; zásahy brankářů: Filip Kejík 17 - Michal Kotouček 23; po třetinách:3:0, 2:1, 1:2;