Sparta byla proti mistrovi blízko senzaci! Měli jsme vyhrát, říká Berka!

Nedělní podvečer na Podvinném mlýně nabídl zajímavou podívanou. Sparta v úvodním kole nového ročníku přivítala loňského mistra ze Střešovic a zápas v žádném případě nepřipomínal souboj Davida s Goliášem.

Byla to Sparta, kdo se dostal do vedení, když se v deváté minutě se prosadil střelou od mantinelu Jan Marvánek. Na 2:0 zvyšoval po dobře sehraném protiútoku, který šel po ose Časar, Svatoš a zakončující Vrána. Chvíli poté rozhodčí vyloučil Jakuba Švejkovského za blokování hole a Tatran nabídnutou šanci využil. Necelou minutu před koncem třetiny přidal Tatran ještě jeden gól a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Tatran, když se po ráně Kuboviče ujal vedení. Ovšem Sparta s odpovědí na tento gól nečekala dlouho, když po minutě a patnácti vteřinách srovnal Svatoš. Do konce druhé třetiny gól už sice nepadl, ale hra nabízela řadu šancí na obou stranách. Nejblíže ke gólu měl Tatran, když po faulu Svatoše bylo nařízeno trestné střílení, které ovšem domácí brankář Beneš zlikvidoval.

Nerozhodný stav platil až do dvanácté minuty třetí třetiny, kdy se podruhé v utkání prosadila slovenská posila Tatranu Kubovič. Hráči Sparty se ihned po obdrženém gólu začali hnát za vyrovnáním, ovšem tyto pokusy utlumil faul Svatoše, který si šel podruhé v utkání sednout na trestnou lavici. Nabídnutou přesilovku na konci pětapadesáté minuty hráči Tatranu využili a navýšili tak své vedení na 5:3. Hráči Sparty se i tak nechtěli vzdát a snažili se nepříznivý vývoj zápasu zvrátit. O zdramatizování zápasu se tři minuty před koncem postarala opět Svatošova formace, která odehrála výborné utkání. I přes velký sparťanský tlak a šance Vrány a Kadocha už se sparťanům vyrovnat nepodařilo. Trenér Berka utkání zhodnotil takto: „Utkání se rozhodlo v předbrankovém prostoru a v přesilovkách, které dnes hrál pouze soupeř. Splnili jsme polovinu toho, co jsme chtěli. V příštím zápase procento navýšíme. Děkujeme za skvělou organizaci utkání a skvělým divákům.“

Děkujeme všem divákům, kteří dnes dorazili a Spartu podporovali! Znovu se na Vás budeme těšit v pondělí, v 18:00, kdy se na Podvinném mlýně střetneme s Pardubicemi.

ACEMA Sparta Praha - Tatran Omlux Střešovice 4:5

branky: 9. Jan Marvánek, 16. Jakub Vrána, 23. Ondřej Svatoš, 57. Jakub Vrána - 18. Marek Vávra, 20. Miroslav Mayer, 22. Martin Kubovič, 52. Martin Kubovič, 55. Ondřej Vítovec; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 4:0; využití: 0:2; diváků: 509; zásahy brankářů: Martin Beneš 21 - Michal Rebro 21; po třetinách: 2:2, 1:1, 1:2;