Smolný den Sparty ve starších žácích..

Sobota 11.4. se v letošní sezóně nezapíše mezi ty šťastné sparťanské dny. Nejdříve tým z Barrandova prohrál losování mincí o postup do finále s Benešovem a musel tak odehrát, především díky přístupu soupeře z Boleslavi, poměrně zbytečný zápas o 3.místo v nedýchatelném prostředí Unihoc Arény. Poté navíc dorazila zpráva o smolném sestupu kolegů z PM na nájezdy z elitního koše.. Příští turnaj se tak oba naše elitní týmy potkají znovu v jednom koši, bohužel tentokrát až v tom "béčkovém".

Sobota 11.4.2015 hala Unihoc Arena Praha, starší žáci, koš B

Sestava: brankáři Vojtek, Procházka – obrana Gregor, Stibor, Šterbák, Krsek, Zeman – útok Veber, Riley, Beneš, Žďárský, Dvořáček, Machoň, Škoda, Jílek, Štěpánek

Jedenáctý turnaj pořádá Tatran Střešovice po sestupu z A-koše. Trenér Petr Bína za podpory Michaela Blažíka poslal na hřiště tým s kapitánem Lukášem Veberem a gólmany Lukášem Vojtkem a Jiřím Procházkou.

AC Sparta Praha „B“ – SK Florbal Benešov  2 : 4 ( 1 : 2 , 1 : 2 )

Do prvního utkání nastoupil v bráně Lukáš Vojtek. Borci z Barrandova od prvního okamžiku zatlačili soupeře na jeho polovinu a důrazným pressingem likvidovali akce Benešova hned v zárodku. Nejdříve se po akci Machoně řítil do akce Žďárský, pak následovalo dobývání brány bez gólového efektu. Po ojedinělém průniku modrožlutých postavili rudí děravou zeď proti standardce a bylo v čase 7.54 0:1. Po další půlminutce se nešťastně odrazilo od zad obránce nahození z půlky do síťky 0:2.  V čase 9.25 pronikal Dan Dvořáček před bránu, navázal na sebe dva protihráče, účinně poslal zadovku na beka Dana Šterbáka a ten ví co dělat, propálil dělovkou k tyči na 1:2. Po přestávce se hra vyrovnala, několikrát se blýskl skvělými zákroky gólman Vojtek. Přesně po třech minutách se však útočník Benešova obtočil kolem našeho obránce a zavěsil 1:3. Navíc v čase 3.48 přehnal Lukáš Veber svou aktivitu a byl za vrážení vyloučen na dvě minuty. Benešov při přesilovce tlačil, ale naše obrana situaci ustála. V 7.40 Dan Šterbák získal ve skrumáži míček a ze sólové akce snížil na 2:3. V době závěrečného tlaku Sparty došlo k brejku Benešova, útočník vlétl do našeho gólmana, rozhodčí nepochopitelně nařídil nájezd za blokování hole Davidem Žďárským. Nařízený nájezd byl proměněn ve vedení 2:4 56 vteřin před koncem. Trenéři ještě svolali tým, zvolili taktiku pro power-play, nasadili speciální šestici, ale ke změně skóre již nedošlo.

AC Sparta Praha „B“ – Athletics Praha  4 : 1 ( 1 : 0 , 3 : 1 )

Proti soupeři, který na minulém turnaji zrušil naše postupové ambice, nastoupili borci z Barrandova v bráně s Procházkou a se změnou v útočných formacích, prohodili se Veber se Žďárským. Do první šance se dostal Martin Machoň, Dan Riley útočil, ale také předvedl několikrát kvalitní obranné zákroky z pozice centra. První gól připravil Lukáš Veber, zavezl míček za branku, načasovanou přihrávkou našel v 3.39 číhajícího Šimona Štěpánka 1:0. O chvíli později Veber znovu ohrozil branku, tentokrát brankář pozorný. Pak předvádí své zrychlení Honza Gregor, prolétl celým hřištěm, dostává se ke střele k tyči, gólman špičkou nohy vyráží vedle. Následně se do střel opřel nejmladší hráč v rudém Martin Zeman, gólman soupeře vyráží míček za mantinel. Po přestávce pokračuje tlak Sparty. V čase 1.50 využívá Dan Riley přiťuknutí od spoluhráče ve skrumáži 2:0. Po chybách v rozehrávce několikrát zachraňuje čisté konto Jirka Procházka. Trenéři Athletics si berou time-out. Do šance se řítí Veber, ale neproměňuje. Naopak zahřmí na druhé straně po úspěšném signálu s tečí před naší brankou 2:1. V sedmé minutě objel Dan Riley branku soupeře a lišácky prostrčil míček skulinou mezi tyčkou a nohou gólmana do sítě na 3:1. Dan na hřišti zůstal, vybojoval bully a po samostatné akci dovršil hattrick! 4:1. 83 vteřin před koncem neudržel nervy hráč Atletů, pronesl cosi vulgárního směrem k rozhodčímu a odešel pykat na trestnou lavici. Přesilovku hrají rudí pasivně, naopak soupeř střelami ohrožuje naší branku, kterou úspěšně ochránil Jirka Procházka. V pauze mezi zápasy držíme palce florbalovějším Atletům proti hráčům Benešova. Atleti předvádí sympatický výkon, nakonec zvítězí 3:2, což znamená, že o umístění ve skupině vzhledem ke shodě bodů i  skóre mezi Barrandovem a Benešovem musí rozhodnout los. Rozhodčí berou minci, Benešov volí Pannu a ta skutečně padne. To znamená, že Benešov nastoupí k zápasu o postup do A-koše, zatímco Sparta jde do boje o třetí místo.

AC Sparta Praha „B“ – Florbalová akademie MB  6 : 2  ( 3 : 2 , 2 : 0 , 1 : 0 )

Po pauze vyplněné pobytem na sluníčku mimo vydýchanou halu dochází k souboji se stejným soupeřem jako na minulém turnaji. Do branky se staví Procházka. Rudí se tlačí do útoku, ale stačí povedený brejk završený střelou pod nohu našeho brankáře 0:1 po 35 vteřinách. Hráči Florbalové Akademie ze samé radosti rozlijí nádobu s vodou u střídačky, hra je přerušena, čeká se na úklidovou četu s hadrem.  Trenéři využívají pauzu k poradě s hráči. Lépe vstupují do další fáze zápasu hráči Sparty. V čase 1.25 přihrává Dan Šterbák do běhu Martinu Machoňovi, ten vyrovnává na 1:1. V čase 2.51 proniká u mantinelu Denis Škoda, zvedne hlavu, nahraje před branku volnému Danu Dvořáčkovi a je 2:1. Hráči z Barrandova kombinují s chutí, zatímco boleslavští se po zkušenosti z minulého zápasu stáhli na vlastní půlku a pouze ojediněle vyráží do protiútoků. Nejdříve Riley operuje před brankou soupeře, zadovkou vyzívá beka Šterbáka ke střele, brankář prudkou ránu chytá. To v čase 5.54 zatáhl Tomáš Jílek míček za branku a odtud našel Lukáše Vebera 3:1. Minutu před přestávkou soupeř snižuje na 3:2. Ve druhé minutě po přestávce předvádí  rudí nádherný ťukes po ose Jílek-Škoda-Jílek korunovaný gólem na 4:2. Od této chvíle je rozhodnuto. Sparta pokračuje v exhibici, do brány přichází Vojtek, obránci si prohazují posty s útočníky, trenéři v jednu chvíli staví formaci z pěti beků. Zemi opět útočí, po střele Rileyho míček poskakuje po brankové čáře. Minutu před koncem druhé třetiny přidává svůj další gól Tomáš Jílek po centru Rileyho před bránu od mantinelu. Do poslední třetiny vlétl Dan Riley střelou do masky brankáře, po jeho další akci míří Denis Škoda těsně nad. V čase 1.28 napřáhl na půlce Honza Gregor, jeho střelu tahem zastavila až síťka soupeřovi brány 6:2. Na steč branky se řítí v roli útočníka také Matěj Stibor, ale ani po opakované střele gól nevsítí. Závěrečnou děkovačku s fanoušky okořenil Zemi opět svou tradiční klouzačkou do mantinelu. Za dva týdny čeká hráče poslední turnaj sezóny, bohužel v koši B společně s týmem z Podvinného mlýna, který opustil elitní skupinu. Děkujeme trenérům a fanouškům za nekončící přízeň a podporu.