První čtvrtfinálový souboj pro Technology. Sparta v Mladé Boleslavi podlehla 3:6!

Stejně jako všechny ostatní čtvrtfinálové duely, tak i souboj Sparty s favorizovanou Mladou Boleslaví skončil vítěstvím domácího celku. Středočeši o svém prvním bodě do série hrané na čtyři vítězné zápasy rozhodli v průběhu druhé třetiny, kdy si vypracovali klíčový tříbrankový náskok. O srovnání série bude Sparta bojovat v pondělí na Podvinném Mlýně!

Gólový účet zápasu otevřel ve třetí minutě Ondřej Fojta, který se prosadil dorážkou z malého brankoviště. Sparta ale zbraně nesložila a o dvě minuty vyrovnal Fojtův jmenovec Svatoš. Vyrovnaný stav domácím příliš nesvědčil a nervózní hrou před skvělou kulisou téměř osmi stovek fanoušků se nemohli propracovat k vedení. Po zbytečném faulu Rožnovjáka dostala Sparta nabídku přesilové hry, střely Marvánka či Vrány s Časarem však zůstaly nevyužity. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za jednobrankového stavu na obou stranách, napřáhl na půlce mohutný Gvuzd a propálil sparťanskou obranu včetně Beneše - 2:1.

Ani do druhé části nevstoupili sparťané šťastně. Během jedenácti vteřin v průběhu 23. minuty Mladá Boleslav odskočila do tříbrankového náskoku a rázem se dostala na koně. Technologové měli čas začít kontrolovat hru a výrazně se uklidnili. Zápletku utkání vrátil tečovanou Kadochovou střelou opět Svatoš, pohodlný náskok domácím vrátil dorážkou vlastní střely Petr Sslát - 5:2. Sparťané větší brankový rozdíl nedopustili ani při vyloučení Chaloupky a tak se čekalo, s čím oba týmy přijdou do závěrečného dějství.

V úvodu poslední dvacetiminutovky Sparta nechala trestuhodně volného Saláta před brankou, který se po skákavé přihrávce Fojty dokázal prosadit a zvýšit tak na 6:2. Ani čtyřbrankové manko však Spartu nezlomilo a ta se hnala za svým dalším gólem. Velmi blízko k němu měl střílející Ježek i aktivní Jaroš, jejich šance však za Rytychem neskončily. Deset minut před koncem utkání vybojoval míček v útočném pásmu benjamínek Pruner a vyzval ke skórování Luku Časara - ten šancí nepohrdl a snížil na 6:3. Výrazněji zatopit Technologům pod kotlem mohli hosté zejména při Křenkově vyloučení, kýžený čtvrtý gól však Sparta vstřelit nedokázala a v Mladé Boleslavi tak domácím podlehla 6:3.

V sérii hrané na 4 vítězné zápasy si tak o jeden krůček polepšila Mladá Boleslav. Sparťanská šance na srovnání série bude následovat v domácím prostředí, Mladá Boleslav dorazí do Sparta Arény na Podvinný Mlýn v pondělí od 19:30.

Technology Florbal MB - AC Sparta Praha 6:3
branky: 3. Ondřej Fojta, 17. Radek Gwuźdź, 24. Petr Salát, 24. Tomáš Chroust, 31. Petr Salát, 43. Petr Salát - 4. Ondřej Svatoš, 28. Ondřej Svatoš, 51. Luka Časar; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 742; zásahy brankářů: David Rytych 9 - Martin Beneš 19; po třetinách: 2:1, 3:1, 1:1;