Nepodařený návrat mezi elitu, na Kladně pouze 3.místo..

Starší žáci z Barrandova nedokázali napravit zaváhání z minulého kola a vrátit se hned do prvního koše. I přes herní dominanci ve všech zápasech z toho bylo především vinou slabší koncovky v zápase s Athletics pouze 3.místo.

Sobota 21.3.2015 hala SH Kladno, starší žáci, koš B

Sestava: brankáři Vojtek, Procházka – obrana Zeman, Gregor, Stibor, Krsek – útok Veber, Riley, Beneš, Ucháč, Machoň, Štěpánek, Jílek, Žďárský

Desátý turnaj pořádá FBC Kladno. Trenér Petr Bína poslal na hřiště tým s kapitánem Lukášem Veberem a gólmany Lukášem Vojtkem a Jiřím Procházkou.

AC Sparta Praha „B“ – FBC Kladno  5 : 3 ( 2 : 2 , 3 : 1 )

Do prvního utkání vstoupili borci z Barrandova bez Davida Žďárského, absolvujícího zkušební přijímačky. Rozhodčí zahájili utkání, časomíra se ještě nestačila rozběhnout, Dan Riley vybojoval úvodní buly, míčku se ujal Honza Gregor, pelášil k brance a zakončil střelou přesně pod břevno nad rameno bezmocné brankářky Týny 1:0! Časoměřiči tedy nastavili čas na 6 vteřin. Domácí kouskovali hru, Sparťani se přizpůsobili a z ojedinělého protiútoku Kladno srovnalo na 1:1. V čase 3.28 vybojoval Matěj Stibor míček v obraně, poslal do běhu Kubu Ucháče a ten prostřelil vše co bylo v cestě 2:1. Aktivita rudých poklesla, iniciativu převzali hráči v modrém, naštěstí brankář Luky Vojtek odolával. Poté Šimon Štěpánek spálil svoji první tutovku a přišel trest, když útočník Kladna dostal míček do naší sítě po třetí dorážce 2:2 v sedmé minutě. Pak přišla naše přesilovka. Patrik Beneš vybojoval buly, rozehrál na Lukáše Vebera a ten pálil těsně vedle tyče. Při hře v oslabení hráč Kladna džentlmensky přiznal teč ve prospěch soupeře, v závěru poločasu už fans Sparty trnou o výsledek, protože hra postrádala dřívější kvalitu, naštěstí funguje Luky v bráně. Po přestávce vybojoval Dan Riley úvodní buly, sólově se vydal až před branku, kde čarovala gólmanka Týna. Při následné akci Riley zatáhl míček za branku, přihrál na volného Lukáše Vebera, který oslavil svoje narozeniny třetím gólem Sparty v čase 1.20. Gól rudé nabudil, na branku se spustila sprška střel Štěpánka a Jílka, ale zvýšené tempo utnul další výpadek časomíry. Od této chvíle se už hodiny nepodařilo nahodit a čas měřil třetí rozhodčí ručně. Z protiútoku dopravil kladenský hráč míček do naší sítě, gól nebyl uznán pro hru vysokou holí a navíc ve výskoku. Pak náš druhý útok předvedl dokonalý kolotoč Štěpánek-Ucháč-Jílek, ale ani jeden z nich neskóroval. Naopak proti standardce soupeře naši obránci postavili děravou zeď, kterou kladenští lehce prostřelili asi v šesté minutě na 3:3. Deka naše hráče dusí jako na minulém turnaji, naději drží gólman Luky výtečnými zákroky. Role spasitele se ujal Kuba Krsek, když vsítil branku po přistrčení míčku Šimonem Štěpánkem po asi osmi minutách na 4:3. Kladeňáci špatně střídali a jdou do oslabení, přesto se pouští do útoku a střelami ohrožují naši branku. Dvě vteřiny před koncem uzavírá stav na 5:3 opět Lukáš Veber po nahození přes celé hřiště od Honzy Gregora, to jsme si oddychli. Sympatické od pořadatelů bylo vyhlášení hráče zápasu po každém utkání, za Spartu byl odměněn Kuba Ucháč.

AC Sparta Praha „B“ – Athletics Praha  1 : 2 ( 1 : 1 , 0 : 1 )

Útok Sparty byl posílen o Davida Žďárského, Dan Riley hrál na centru druhého útoku a Tomáš Jílek vedl třetí útok, v brance jistí situaci Procházka. Atleti byli výrazně florbalovější než předchozí soupeř. Do první akce se řítil Žďárský. Skóre otevřel Riley po akci Šimona Štěpánka v čase 3.17 1:0. Za minutu bylo srovnáno na 1:1 po další nepozornosti při bleskovém rozehrání standardky soupeře. Hned po té Kuba Ucháč vymyslel nádhernou akci, ale Riley brankáře neprostřelil. Hráči Sparty konečně předvádějí pěkný florbal plný šancí, bohužel bez gólového efektu. Atleti nestíhají, jdou do oslabení, střely Žďárského a Vebera končí na gólmanovi, střela Krska rozezní tyč. Útočníka soupeře vychytává Prochy tváří v tvář. Po přestávce pálí po akci Vebera Machoň do brankáře, Žďárský a Štěpánek těsně nad branku. V čase 3.06 objel hráč soupeře naší branku a pohodlně zavěsil 1:2. Atleti skočili na hřiště v šesti, takže následuje přesilovka. Žďárský trefuje další tyč, po střele Gregora z půlky netrefuje Beneš odkrytou branku, z protiútoku se opět vyznamenal Prochy v naší brance. Závěr zápasu se nesl ve znamení obrovského tlaku hráčů v rudých dresech, ale z přemíry snahy byl vyloučen Žďárský šestnáct vteřin před koncem za sekání. Přesto trenér Bína odvolává brankáře, vteřinu před koncem z nadějné pozice přestřeluje Lukáš Veber břevno a je po postupu zpět do prvního koše. Přesto je hra odměněna potleskem fan clubu Sparty za zlepšený výkon. V souboji o postup do elitního koše měli dlouho navrch Atleti, nakonec ztratili v závěru vítězství a na nájezdy postoupil tým Kobylis.

AC Sparta Praha „B“ – Florbalová akademie MB  8 : 0  ( 0 : 0 , 4 : 0 , 4 : 0 )

Po pauze vyplněné výletem do místní čínské restaurace došlo k souboji o třetí místo na turnaji. Hráče Sparty bude ještě dlouho mrzet množství neproměněných šancí v minulém zápase ve skupině, protože tentokrát předvedli výkon hodný hráčů elitní skupiny. Do branky nastoupil Procházka. Od prvních minut nebylo pochyb o rozdílu v herní kvalitě obou mužstev. Zatímco v první třetině spalovali hráči v rudých dresech jednu šanci za druhou, od druhé třetiny začalo skóre konečně narůstat. Nejdříve spálili šanci Zeman se Stiborem. Ve třetí minutě prostřelil Patrik Beneš brankáře z úhlu a míček za brankovou čáru dotlačil Dan Riley 1:0. Na další gól přihrál Martin Machoň Tomáši Jílkovi. Potom po akci Vebera střílí Riley těsně nad břevno, Beneš opět trefuje tyč, Stibor míří těsně vedle. S chutí hrající Jílek vyzval Lukáše Vebera ke zvýšení na 3:0. Honza Gregor poslal do běhu Dana Rileyho, ten se kličkou zbavil obránce a nekompromisně zavěsil na 4:0. Z ojedinělého protiútoku nechal hráč soupeře nadvakrát vyniknout našeho gólmana Lukáše Vojtka, který nastoupil od druhé třetiny. Svůj kvalitní výkon okořenil Matěj Stibor výborným obranným zákrokem. V závěru třetiny ještě Beneš vyzval přihrávkami ke skórování Machoně a Štěpánka, ti ale síťku nerozvlnili. Pro Šimona Štěpánka zůstala brána soupeře zakletá až do konce zápasu, neujala se ani jedna z dalších pěti střel, snad si to vynahradí příště. I v třetí časti pokračuje Sparta v náporu, Machoň trefuje masku gólmana, Jílek trefuje břevno, kluci je zkrátka melou.

Na 5:0 zvyšuje Kuba Krsek po sólové akci, získal míček za brankou, kličkou se zbavil obránce a před brankovištěm vystřelil do růžku. Do útoku se opět hnali boleslavští, ale tam zafungovala opět poslední instance obrany Matěj Stibor. Na 6:0 zvýšil Riley po akci Vebera, na 7:0 zvýšil Beneš po přihrávce Jílka a Tomáš Jílek vymyslel i finální přihrávku pro Matěje Stibora na 8:0. Závěrečnou děkovačku s fanoušky okořenil Zemi svou tradiční klouzačkou do mantinelu.

Za tři týdny nás čeká turnaj na Kotlářce, jelikož kolegové z Podvinného mlýna vyřadili v boji o záchranu elitního koše tým Tatranu Střešovice. Děkujeme trenérům a fanouškům za neutuchající přízeň a podporu.