Naše juniorky se představily na Kladně

Na čtvrtém turnaji sice bez bodu, ale s kvalitní předvedenou hrou

Sparťanské juniorky se o tomto víkendu vydaly hrát do Kladna. V mrazivém dni se sešly v poobědovém čase a tým složený z juniorek a dorostenek se mohl pod vedením kapitánky a oslavenkyně Natky, vrhnout na prvního soupeře, kterým byl tým Panthers.

Úvod zápasu byl v naší režii, když jsme se hned po získání míčku zabydleli na soupeřově polovině a začali zasypávat jejich bránu střelama. A jedna z nich se ujala, kdy s velkou chutí hrající Stigy dostala přihrávku od Kiki a otevřela skóre zápasu. I nadále jsme hráli aktivně a ostřelovali bránu. Jenže po našem skvělém úvodu prokázala své kvality hráčka soupeře s číslem 63.

Holky byly upozorněny, že je potřeba uhlídat tuto hráčku, protože největší nebezpečí pro naši bránu hrozí právě z její hokejky. A taky to tak bylo, protože v podstatě nás porazila tato jediná hráčka, která nám vstřelila čtyři góly. Z toho tři góly dala v první třetině. Ve druhé třetině přidala jeden gól a pak jí naštěstí střelecký prach zvlhnul. Také díky konečně důslednému bránění našimi hráčkami se už neprosadila. Bohužel naše šance nekončily v bráně.

Po prohrané první třetině se nám podařilo další dvě třetiny remizovat. O náš druhý gól se ze standartní situace postarala obranná dvojice Ája s Laurou, kdy Lauřina střela zaplula obloukem za záda gólmanky. Náš třetí gól padl taky z hokejky obránce a dala jej Bára.

Z útočnic se kromě již zmíněné Stigy nikdo další neprosadil, takže zápas přes spoustu našich šancí skončil prohrou 3:6.

Sestava: G-Múčková - Červenková (0+1), Voštiarová (1+0), Kubelková (1+0) - Pleskačová (1+0), Jirková “C”, Železná, Jelínková, Novotná (0+1)

S neproměňováním šancí se pereme od prvního turnaje a to nás stojí body a lepší umístění v tabulce. Momentální pozice neodpovídá předvedeným výkonům. Jenže bez využívání gólových šancí to lepší být nemůže.

To jsme chtěli napravit v dalším zápase, ve kterém se proti nám postavil silný Chomutov, který si doposud vede suverénně a prohrál jediný zápas.

Bylo jasné, že to bude těžký zápas, ale holky do něj vlítly neskutečně!

Během prvních pěti minut jsme vedli 3:0!! Nejprve po samostatné akci skórovala Stigy. Za dalších 27 vteřin přihrávala Bára a Petra zvyšovala už o dva góly. A další gól vsítila po nahrávce Petry opět neúnavná Stigy.

První třetinu jsme dokázali vyhrát, i když se Chomutovu podařilo snížit na rozdíl jediného gólu.

Ve druhé třetině jsme gól vstřelit nedokázali, a protože soupeřky jeden daly, tak byl stav po dvou třetinách nerozhodný.

Je třeba říct, že soupeřky byly naší aktivní hrou značně zaskočené. Snažily se najít cestu do naší brány. Povedlo se to až hráčce s číslem 32, která nás sestřelila hattrickem. Naše holky stále zkoušely zápas otočit na svou stranu, ale to se jim bohužel nepodařilo. Žádný další gól už nedaly a soupeřky přidaly ještě dva, takže konečný výsledek byl 3:8.

Jako už po několikáté výsledek neodpovídal předvedené hře. Našim hráčkám nechybí střelba, dokáží zatlačit soupeřky na jejich polovinu, dostat je pod tlak a donutit k chybám, jenže pak chybí jistota v zakončení a přesnost střely. Až se nám tato dovednost podaří vylepšit, tak už nebudeme zbytečně rozdávat body, ale naopak budeme body sbírat a podnikneme tažení tabulkou na vyšší příčky.

Vzhledem k tomu, že se tento tým zlepšuje zápas od zápasu, tak to nebude dlouho trvat;-)

Sestava: G-Múčková - Červenková, Voštiarová, Kubelková (0+1) - Pleskačová (2+0), Jirková “C”, Železná (1+1), Jelínková, Novotná

Zároveň bychom Vás rádi pozvali na náš další turnaj, který  se uskuteční 27.11. v hale na Barrandově, kde přivítáme od 9:30 Elite Praha a od 14:00 FBŠ Slavii Plzeň.