SpartaBoleslav
5:6(0:1, 3:2, 2:3)
ne 6. 2. 2022 18:30 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 23. kolo

Na Boleslav jsme těsně nestačili, ve středu do Lípy, v neděli doma proti Tatranu

Po dlouhé době Spartu čekalo domácí utkání v UNYP ARENĚ, kam zavítalo přes 340 fantastických fanoušků, kteří si nenechali ujít atraktivní duel proti Mladé Boleslavi. Ten, kdo dorazil do UNYP ARENY rozhodně nemohl litovat. Padlo celkem 11 branek a k vidění bylo mnoho emocí hodných playoff, které se nezadržitelně blíží.

Emoce, osobní souboje, mnoho gólových šancí, tak by se dala popsat nedělní dohrávka proti Mladé Boleslavi. Utkání nechybělo svižné tempo od prvních minut a byla to Sparta, která držela balónek a vytvářela si první gólové šance.

První branka přišla až v druhé polovině první třetiny z čepele Tomašíka, kterou se Spartě podařilo srovnat až ve druhé třetině, a to i díky povedenému zákroku Beneše proti trestnému střílení, ke kterému se postavil Jiří Curney. Na zmíněných 1:1 srovnával Robi Košir, který pohotovou dorážkou dostal míček za záda Bauera na hraně malého brankoviště. Byl to opět Robi Košir, který zvýšil na 2:1 a dostal Spartu poprvé do vedení, po 15 vteřinách ale srovnal Tokoš a začínalo se znovu od "nuly". Vedoucí branku Bíny dohnal Kareš, který oběhl branku Bolky a pohotově zasunul míček za tyčku hostí.

Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 3:3. Nerozhodný stav se ale rychle změnil a během úvodních minut třetí třetiny šla Boleslav už do dvoubrankového vedení. Vítěznou a šestou branku Boleslavi vstřelil Milan Tomašík, Spartě se podařilo opětovný dvoubrankový náskok Boleslavi stáhnout pouze na rozdíl jedné branky a utkání tak dospělo do vítězného stavu pro Boleslav 5:6.

Spartu nyní čeká nabitý závěr základní části, ve středu nás čeká venkovní utkání v České Lípě, v neděli pak přijede do UNYP ARENY Tatran. Dorazte nás podpořit, hraje se už od 17:00!