Kralupy Open 2015 starší žáci - zlato!

V prvním letním turnaji, na kterém se Sparta v této kategorii představila, slaví hned 1. místo! S bilancí 5 zápasů, 5 výher! Skvěle užitý florbalový den v příjemném prostředí.

Týden po skončení ligové sezóny nás čekal hned první z letních turnajů, kterých se starší žáci Sparty zúčastní.
Na první turnaj jsme přijeli do Kralup nad Vltavou, na Kralupy Open 2015.

Na turnaj dorazilo 10 družstev rozdělených do tří skupin po čtyřech a třech týmech. Herní plán turnaje je v Kralupech vždy nemilosrdný. Do semifinále postupují ze skupiny pouze vítězové skupin a nejlepší z druhých míst. Ostatní týmy hrají dlouhý pavouk o 5.-7. a 8.-10.místo.
Věděli jsme tak, že případné zaváhání hned v prvním ranním zápase nás odsoudí právě k utkáním o nižší umístění. A že nás to první klíčové utkání pěkně prověřilo a potrápilo..

AC Sparta Praha 3:2 Wizards DDM Praha 10

V prvním zápase nás čekal tým Wizards DDM Praha 10. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, ale že to bude až takové drama nečekal nikdo. Většinu zápasu to byl souboj našich hráčů s gólmanem Čarodějů a také s nemilosrdnou časomírou. Zápas se nám podařilo otočit až v posledních 3 minutách, kdy vítězný gól padl až 9 vteřin před koncem! A to ještě hodně šťastný. Velká úleva pro lavičku i pro početný fanklub.

AC Sparta Praha 8:0 FBC Kralupy nad Vltavou

Druhý zápas jsme odehráli proti domácím Kralupům. Kralupy měly na turnaji velmi mladý a nezkušený tým, a tak byly jedním z nejslabších celků. Našim to vyhovovalo a otevřeli si střelnici. V uvolněném utkání Sparta vyhrála 8:0.

AC Sparta Praha 4:2 ASK Lovosice

Na závěr skupiny nás čekal souboj o první místo proti Lovosicím. Na soupeře jsme se důkladně připravili. Věděli jsme o jeho silných a slabých stránkách, a ve velké většině zápasu se pokyny trenérů dařilo hráčům plnit. Průběhu druhé půle jsme vedli již o 4 branky. V závěru jsme však malinko zvolnili a Lovosice alespoň upravily skóre.

Semifinále - AC Sparta Praha 2:1 1.FBK Tábor

Další napínavou bitvu si pro všechny v hale nechali kluci na semifinálové utkání. Proti houževnatému soupeři, v čele s výborným gólmanem, se nám dlouho nedařilo prosadit. Navíc Tábor z ojedinělé akce udeřil, po poločase tak vedl 1:0. Ve druhé polovině tlak Sparty sílil a věřili jsme, že neprůstřelnost gólmana hostí nebude věčná. To se potvrdilo a přišlo vyrovnání na 1:1. Když už se vše chystalo na nájezdy, udeřila Sparta podruhé. V čase 9:59, vteřinu před koncem! Neuvěřitelné emoce a obrovská radost.

Finále - AC Sparta Praha 2:0 FBŠ Slavia Plzeň

Ve finále kluci nepřipustili žádné drama a sebevědomým výkonem, nejlepším v turnaji, si došli pro zasloužené zlato! Soupeř byl velmi běhavý a snaživý, leč na naše kluky nestačil. V souboji skvělých gólmanů byl ten náš Mára přeci jen o dva góly úspěšnější.

Sestava:

Pospíšil, Čermák - Veber, Gregor, Jirek, Horák, Šterbák, Krsek, Stibor, Beneš, Riley, Žďárský, Kavan, Hurt, Pergler, Štěpánek, Ucháč, Dufek.

Všem hráčům, všem fanouškům, rodičům děkujeme za super turnaj, nesmírně jsme si ho užili. I přes mnoho ztracených let života zapříčiněných nervy v závěrech některých vypjatých zápasů, parádní zlatá tečka na závěr. Po konečném hvizdu následovaly spontánní oslavy, které jsme si náležitě všichni užili.