Kapitánův deník, den čtvrtý!

Své pocity, dojmy a zážitky z turnaje Umeå Scandic Cup, kde muži nastupují proti těm nejlepším týmům v jejich domácím prostředí, přibližuje kapitán týmu Ondra Kadoch!

Po včerejším náročném zápase, kdy jsme se dostali do postele až po půlnoci, jsme si dnes mohli trochu přispat. Den nám tedy začal až v 9:30 snídaní. Pro dnešek jsme vynechali trénink v hale a místo toho jsme si šli zaběhat a zahrát fotbal do nedalekého parku, kde svými zákroky (ne)zářil Miroslav Šnajdr.

Na oběd jsme se místo restaurace Droskan vypravili do Exel Arény. K obědu nám servírovali masové kuličky s těstovinami a zápas SPV vs. Storvreta. V zápase se dostali do vedení 3:1 hráči Storvrety, ovšem od té doby převzalo otěže zápasu SPV. Především bratři Kohonenové předváděli svou extratřídu. SPV nakonec zápas otočilo na konečných 8:5.

V 16:45 proběhl video-rozbor z našeho včerejšího zápasu se Storvretou a taktická příprava na večerní zápas s finským mistrem SPV. V taktických pokynech především padaly slova o zabraňování křižných přihrávek v našem obranném pásmu, o kterých jsme věděli, že jsou jejich silnou zbraní.

Po poradě jsme se již přesunuli na zápas do Exel Arény s odhodláním podat ještě lepší a koncentrovanější výkon než v předchozích zápasech. V zápase jsme poprvé na turnaji vstřelili branku dříve než soupeř zásluhou Sváti, který si s gólmanem pohrál a zasunul míček do prázdné branky. Celou první třetinu jsme hráli aktivně a v určitých pasážích soupeře přehrávali. První třetina nakonec skončila 2:2. Začátek druhé třetiny se nesl ve stejném duchu, jako v třetině první. V průběhu druhé třetiny se na naše hole vkradla nepřesnost a SPV nás na chvíli zatlačilo a díky rychlým brankám se poprvé v zápase dostali do vedení. I přes naše nepřesnosti jsme do konce druhé třetiny dokázali vyrovnat a tak se šlo do šaten za nadějného stavu 4:4. Do třetí třetiny jsme opět vstoupili aktivně, ale potvrdilo se známe pravidlo “nedáš, dostaneš“ a SPV nám odskočilo až na rozdíl 3 branek. I přes naší snahu zápas opět srovnat si SPV své vedení zkušeně hlídalo. Konečný stav tedy byl 8:6. Sice jsme prohráli, ale náš výkon nám dodává sebevědomí do startu ligy. Všechny hráče musím pochválit za obrovský kus práce, který zde odvedli. Náročnost celého turnaje vystihuje šlofíček Luky.

Zítra ráno nás již čeká odlet, proto je toto poslední blog ze švédského Umea. Turnaj pro nás měl obrovský přínos a jsem přesvědčen, že nabyté zkušenost zužitkujeme v prvním kole v souboji s Tatranem a pak dále v celé sezóně.

Z pokoje číslo 526 zdraví naposledy Káďa, Vraňas a Jéža :)