Juniorky tentokrát plný počet bodů a vysoké skóre k tomu

Sedmý turnaj juniorek v sedmi u Labe v Roudnici.

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet se v neděli nacházel náš cíl - městečko Roudnice nad Labem. A tam se vydalo sedm našich statečných juniorek na svůj další ligový turnaj. V takto nízkém počtu 6+1 jsme ještě nehráli. Nemoci a jiné povinnosti nás připravily o několik hráček a tak nezbývalo, než zvládnout zápasy i v tomto počtu. Do sestavy se po zranění vrátila Laura a svůj debut v juniorkách se chystala prožít Nikča.  Do brány statečně zaklekla Petra.

V prvním zápase nás měl prověřit tým, se kterým jsme se ještě na hřišti nesetkali - domácí Roudnice. Po důkladné rozcvičce a hudebním nabuzení, přišly trenérské pokyny, nezbytný pokřík a šlo se na to.

Úvodní oťukávaná trvala až do deváté minuty a pak konečně udeřila Stigy a otevřela skóre. Za třicet vteřin vybídla Bára přihrávkou Naty a vedli jsme o dva góly. Začalo to vypadat dobře, obzvlášť když jsme i opticky měli více ze hry. Soupeřky se po ztrátě míčku stahovaly zpět na svou polovinu a čekaly na naši chybu, pak přišel protiútok. To se jim podařilo ještě v první třetině a snížily. V úvodu druhé třetiny dokonce vyrovnaly po žonglérském kousku Petry, která si tím, ale zamkla pro zbytek zápasu bránu.

Od té chvíle už jsme dávali góly jen my. Vrchní nahrávačkou se stala Stigy, která třemi po sobě následujícími asistencemi dala možnost vstřelit góly postupně Lauře a dvakrát Naty. Kdyby se takhle nezištně dělila o svačinu, asi by měla často hlad:-)

Do konce druhé třetiny ještě Laura našla Báru a ta zvyšovala už na 6:2.

Ve třetí třetině se dvěma zásahy zapsala Laura, kdy první si vytvořila sama a na druhý jí nahrála Nikča. Mezi tyto dva góly se ještě vměstnala svým gólem Bára po nahrávce Stigy.

Desátý gól už nepadl. Asi se nikomu nechtělo péct muffiny, takže konečný účet proti Roudnici zněl 9:2.

Holky to krásně zvládly nejen herně, ale i fyzicky.

Sestava: G- Železná - Voštiarová (3+1), Zezulová (0+1), Novotná, Pleskačová (1+4), Jelínková (2+1), Jirková “C” (3+0)

Po jednozápasové pauze nás čekal druhý soupeř dne - Kladno.

Těmto soupeřkám jsme měli co vracet ještě z úvodního turnaje z Plzně, kde jsme s nimi prohráli 2:4.

Skóre zápasu opět otevřela Stigy po nahrávce od Kiki. Stejně jako v dnešním prvním zápase jsme přidali i druhý gól. Bára vybídla ke skórování přihrávkou Kiki, té se vystřelit nepodařilo, ale znovu získaný míček poslala zpět Báře a ta ho uklidila do brány. Pak se Kladnu podařilo snížit, gól je namlsal a snažily se vyrovnat. Petra v bráně však byla proti a jistými zákroky udržela naše vedení. Bylo potřeba odskočit o několik gólů a vnést klid do naší hry. O to se postarala nejprve po samostatné akci Naty a do konce první třetiny ještě z nahrávky Laury vytěžila Stigy a bylo to 4:1.

Hned v úvodu druhé třetiny navýšila o další gól Bára. Pak se soupeřkám podařilo ještě jednou rozvlnit naši síťku, ale to netušily, že to bylo naposled.

Zato naše holky předvedly slušný střelecký výkon. Parádně se do toho opřela Naty, která během dvou minut nasázela tři góly. K jednomu asistovala Stigy a ke druhému Kiki. Tím jsme ukončili druhou třetinu. Před námi bylo ještě patnáct minut třetí třetiny a vzhledem ke střelecké chuti našich holek se dalo očekávat, že v tomto zápase magická desítka padne a někdo se ujme populárního pečení :-)

O úvodní gól v této třetině se stejně jako ve druhé postarala Bára po samostatné akci a bylo to 9:2.

Od té chvíle další - desátý - ne a ne padnout. Až za to vzala Laura, vyběhla si z obrany a poslala přesnou přihrávku na Báru, která zakončila přesně a měla to zpečené, tedy pečení zpečetěné:-)

Takže stejně jako na dorostenkách může chystat formu na muffiny, nebo to bude tentokrát něco jiného? Uvidíme v Turnově;-)

Všem gólům ještě nebyl konec. Na závěr jsme si přichystali ještě atraktivní disciplínu pro diváky. Bára se proháčkovala přes obranu a když už se chystala zakončit, přišel faul. Velmi dobře pískající rozhodčí nařídili nájezd, ke kterému se postavila Laura a zkušeně zavěsila. Zápas tím uzavřela - 11:2.

Sestava: G- Železná - Voštiarová (1+2), Zezulová, Novotná (0+3), Pleskačová (2+1), Jelínková (4+0), Jirková “C” (4+0)

Holky odehrály opravdu parádní turnaj. Na to v jakém počtu musely zápasy odehrát, to zvládly skvěle bodově i střelecky. Prokázaly bojovnost, vůli a výdrž. Každá poctivě pracovala pro tým a myslím, že můžu prohlásit, že si to všechny užily. V jednu chvíli dokonce na střídačce Nikča prohlásila, že by si dala klidně ještě třetí zápas. A to byla po srážce se soupeřkou, kterou odnesl její nos. Asi to s ní hodně otřáslo:-)

Ukázalo se taky, na čem bude potřeba zapracovat do dalších zápasů. Nevyužili jsme přesilovky, na druhou stranu ubránili oslabení. Zlepšit musíme efektivitu standartek a napilovat pár dalších základních věcí.

V čem máme jistotu, to jsou buly. Pokud se k nim postaví Stigy, tak není, co řešit. Měla 100% úspěšnost;-)

A jeden postřeh ze šatny...když přijedete na turnaj v takovém počtu, tak to může mít i své výhody. Každá hráčka měla v šatně jednu lavičku jen pro sebe a ještě zbyly.  I tak se na to dá koukat :-)