Elévky obsadily ve druhém koši třetí místo

S prvním turnajem v kalendářním roce 2017 mohli být trenéři i hráčky týmu elévek Sparty spokojeni. V rámci druhého koše tým nastoupil v Radlicích ve skupině proti silným celkům Herbadentu a Tatranu, přesto se rozhodně neztratil a po závěrečné výhře nad Bohemians obsadily malé sparťanky výborné třetí místo.

Na úvod turnaje nastoupila Sparta proti ambicióznímu Herbadentu, který jel bojovat o postup do prvního koše. První poločas holkám nevyšel, a přestože se všechny včetně brankářky Natky Marešové moc snažily, bylo skóre o pauze 1:5, když jedinou branku zaznamenala Vanesska Strouhová. Hned po přestávce sparťanky zabraly a dokázaly stav zápasu stáhnout na 3:5. Za zmínku stály především branky Páti Dolejšové po přihrávce Nelinky Strouhové a také krásný gól Natky Kovačové po pasu Adélky Trojáškové. Hattrick v zápase zaznamenala Vanesska Strouhová, tým přesto nakonec utkání proti vyspělejším soupeřkám prohrál 5:10.

Ve druhém zápase čekal Spartu neméně těžký soupeř. V zápase proti Tatranu Střešovice se do brány postavila Natka Kovačová a i díky jejím zákrokům začal tým proti Tatranu lépe. Nic to ale nezměnilo na tom, že náš tým dvakrát v průběhu prvního poločasu prohrával. V samém závěru úvodní desetiminutovky holky ale zabraly a díky gólům Vanessky a Kamči Slovákové skončil poločas 5:3. I ve druhém poločase se týmy přetahovaly o vedení a k vidění bylo drama až do závěrečných vteřin. Elévky Sparty se v rozhodujících chvílích mohly spolehnout na Vanessku Strouhovou, která v utkání zaznamenala čtyři góly a hned dva z nich po povedených individuálních akcích, když prokličkovala celé hřiště a nekompromisně zakončila. Všechny holky, včetně těch nejmenších Aničky Miterové a Nelinky Strouhové, ukázaly v zápase velkou vůli a po dramatických vteřinách v závěru se zrodilo vítězství Sparty 8:7! Vedle Vanessky se pod těsné vítězství podepsaly i dvougólové Kamča Slováková a Páťa Dolejšová.

Úvod zápasu o třetí místo sparťanky proti Bohemians zaspaly a rychle prohrávaly 1:3. Další těžké chvíle v prvním poločase nakonec ustály a díky několika dobrým zákrokům brankářky Páti Dolejšové svítil na tabuli po poločase stav 3:4 pro Bohemians (góly v prvním poločase vstřelily Vanesska 2 a Natka Kovačová). Ve druhém poločase byl k vidění výborný florbal a brzy bylo srovnáno na 4:4, když se prosadila Kamča Slováková. O obrat v zápase se pak postarala Vanesska Strouhová, která třetím gólem v zápase po parádní přihrávce Adélky Trojáškové strhla vedení na stranu Sparty. Hráčky Bohemians se ale nevzdaly a velmi rychle srovnaly na 5:5. Když už se začínalo zdát, že zápas dospěje do nerozhodného stavu, zaúřadovala v čase 9:22 Vanesska Strouhová. Ta nejprve po krásné akci trefila za překonanou brankářkou tyč. Následně nevzdala souboj s protihráčkou před brankovištěm, získala zpět míček a na druhý pokus již zamířila přesně! Sparta tak zápas o třetí místo vyhrála 6:5!

Sestava Sparty: Vanesska Strouhová, Kamča Slováková, Natka Kovačová, Natka Marešová, Patricie Dolejšová, Adélka Trojášková, Nelinka Strouhová, Anička Miterová.