Dorostenky zakončily sezónu doma dvěma výhrami

Poslední turnaj dorostenek se odehrál v aprílovou sobotu v domácí hale na Barrandově, kde mladé Sparťanky braly plný počet bodů!

V sobotu nás čekal poslední turnaj sezóny, bohužel kvůli nemoci hlavního trenéra dorostenek Rendy Jelínka v improvizované trenérské sestavě trenérů juniorek Honzy Skály a Míši Hrubé doplněné o asistentku Naty Jirkovou. Heslem turnaje se stalo "udělejme Rendovi radost výhrami" a tak se i stalo!

První zápas nás čekal těžký soupeř, který naši ligu vede. V průběhu posledních turnajů ale byla znát naše rostoucí forma a na zápas jsme tak byly výborně početně i hráčsky připraveny. Začátek zápasu byl z naší strany přeci jen trošku rozpačitý, kdy jsme již v první minutě nechaly hráčky Kutné Hory vstřelit po dorážce z velkého brankoviště první branku utkání. Po domluvě na střídačce se ale tempo hry z naší strany zcela změnilo, síly a šance se začaly pomalu vyrovnávat. To potvrdila v 8. minutě první třetiny Anička Křečková, která po hezké individuální akci prostřelila jinak výborně chytající gólmanku mezi nohama. Minutu nato jsme přidaly i druhou branku, kdy natřikrát zakončovala Kačka Walderová po dlouhém pasu Aničky po mantinelu, a my se tak mohly radovat s dvoubrankového vedení. Do konce třetiny jsme nepolevili, úspěšně bránily i obstřelovaly branku soupeře, avšak dalšímu navýšení zabránila vždy brankářka hostí. Stav v polovině zápasu byl 2:1 pro Spartu. Ve druhé polovině jsme pokračovaly v naší úspěšné hře, hned v první minutě se nám podařilo skóre ještě navýšit po krásné akci, kdy Ája Červenková vyvezla balonek po pravém mantinelu a v úrovni malého brankoviště nahrála přesný kros na připravenou kapitánku Barču Jelínkovou, která se z bezprostřední blízkosti nemýlila. Do konce třetiny již žádná další branka nepadla a my se tak mohly radovat z výhry 3:1.

Ve druhém zápase jsme naše síly změřily s Kolínem, se kterým jsme naposledy remizovaly, bylo tedy ještě na čem pracovat. Velmi dobře se nám podařilo navázat na tempo z předchozího zápasu a hrály jsme pěkný florbal plný kombinací, nahrávek i střel. První branku se nám přesto podařilo vstřelit až v 9. minutě, kdy další krásnou kombinaci předvedlo duo Barča Jelínková a Ája Červenková. Půl minuty nato přidala druhou naší branku po výběhu z obrany Laura Voštiarová. Ta se za dvě minuty trefila ještě jednou při poměrně kuriózní situaci, když skoro v kleče se slovy "nemůžu, musím střídat" odpálila balonek na polovinu soupeře, kde se skutálel k tyčce branky Kolína. Do konce první poloviny pak již k žádné výraznější akci nedošlo a my vedly 3:0. Ve druhé polovině jsme si slíbily, že si závěr sezóny chceme pořádně užít a pokusit se skóre ještě navýšit. To potvrdila hned ve druhé minutě Ája Červenková, která si z obrany naběhla na střed a dostala přesnou nahrávku z rohu od Inky Ronovské. V šesté minutě po krátkém výpadku v obraně se poprvé, ale také naposledy prosadily soupeřky, kdy kolínská obránkyně příklepem přesně trefila odkrytou část branky na vzdálenější tyč. Radost soupeřek netrvala dlouho, už půl minuty nato předvedla pěknou samostatnou akci Kiki Novotná. Do konce třetiny jsme pak přidaly branky ještě dvě, první po pěkné souhře Inky Ronovské a Barči Jelínkové, poslední akci pak minutu před koncem předvedla Klárka Knappová pěknou střelou z otočky po náhrávce Kiki Brychové z rohu. Konečný stav utkání 7:1.

Za turnaj bych chtěla moc pochválit všechny hráčky za týmovou hru a krásný florbal, který předváděly, vyzdvihnout bych však chtěla výkony našich gólmanek - standardně výborně chytající Nely Múčkové a také naší nové tváře Nely Klepetkové, která se se svou premiérou výborně poprala. Nutno podotknout, že každá z brankářek odchytala 28 minut čistého času s pouhým jedním obdrženým gólem.

Sestava: Múčková Nela (G), Klepetková Nela (G) - Voštiarová Laura (2+0), Křečková Anička (1+1), Červenková Ája (1+2), Lukovská Stela - Mervartová Zuzka, Brustmannová Naty, Walderová Kačka (1+0), Kulawiecová Sofie, Knappová Klárka (1+0), Novotná Kiki (1+0), Brychová Kiki (0+1), Ronovská Inka (1+1), Jelínková Barča (C, 2+1)