Dorostenky už zase bodovaly, i když jen skromně

Osmý turnaj dorostenek v Kralupech.

Na minulém turnaji se nám nepodařilo postoupit do prvního koše, takže nám nezbylo než na osmý turnaj opět cestovat. Po nějaké době jsme vyrazili do Kralup.

Turnaj se nezvykle konal v odpoledních hodinách, ale aspoň se nemohlo stát, že by někdo zaspal nebo předvedl rozespalý výkon:-)

Prvním našim soupeřem byl tým Panthers. Poprvé v sezoně jsme se spolu utkali v minulém kole a prohráli jsme o dva góly, kdy nám utekla první půlka a přestože jsme ve druhé zahráli mnohem lépe, tak už jsme zápas nedokázali otočit. Tentokrát jsme se toho chtěli vyvarovat, abychom nemuseli dotahovat. Jenže to se nám nepovedlo. Prvních pět minut vydržel bezgólový stav. V naší bráně se po dlouhé době objevila Ája, která opět předvedla své gólmanské umění. Její úžasné zákroky nám dávaly šanci na výhru, ale bylo potřeba, aby holky v sobě našly střeleckou mušku a rozvlnily síťku za zády gólmanky soupeřek. To se jim nedařilo a po první půlce jsme prohrávali 0:2. Druhou polovinu jsme jako obvykle dokázali vyhrát, kdy náš první gól vstřelila Kačka, která zachytila míček před brankou a zakončila přesně. Druhý gól po nahrávce Báry přidala pohotovou střelou Kiki. Soupeřkám se bohužel podařilo taky jeden dát a tak jsme odešli poraženi - 2:3.

Tentokrát to už bylo jen o jeden gól, takže věříme, že v dalším zápase to bude zase ještě lepší.

Sestava: G- Červenková - Voštiarová, Lukovská, Mervartová - Walderová (1+0), Jelínková “C” (0+1), Novotná (1+0) - Kulawiecová, Beránková, Ronovská

Do druhého zápasu jsme nastupovali proti pěti hráčkám Elite. Ještě před tímto zápasem proběhl v šatně los gólmanek na další dva zápasy. Tentokrát volné místo v bráně vyhrála Kačka, která si gólmanskou výstroj oblékla poprvé v životě.

Elite jezdí na turnaje pokaždé v jiné sestavě, takže i když jsme s nimi doposud prohráli 1:3 a vyhráli 11:1, vůbec jsme nevěděli, jak to bude dnes. Poprvé v dosavadní sezoně jsme si vyzkoušeli, jak se hraje proti týmu, který má jednoduchou taktiku - okamžitě po ztrátě míčku zaběhnout na svou polovinu, trpělivě bránit a po získání míčku okamžitě vyrazit zkusit dát gól.

A takhle to bylo po celý zápas. Pro nás to byla dobrá lekce. Jsem rád, že jsme si vyzkoušeli hrát proti takovéto taktice. Ukázalo nám to všechny nedostatky v naší hře, i u každé jednotlivé hráčky. Nedařilo se nám připravit taková zakončení, aby z toho byly góly. Většina našich akcí končila na bránicích soupeřkách, kterým stačilo postávat na místě a my trefovali buď je, brankářku a nebo úplně mimo bránu. Naše hra byla bušením do obranného valu. V první polovině jsme dostali tři góly, ve druhé dva a to ještě Kačka další šance vychytala. Náš jediný čestný úspěch zaznamenala Laura, která dvě minuty před koncem už spíš rezignovaně napálila míček na branku a byl z toho gól. Měli jsme taky možnost nájezdu,za hru soupeřky v brankovišti, kdy Bára vstřelila gól, ale ten nebyl uznán a místo toho bylo nařízen nájezd, který Báře gólmanka vychytala. Následující přesilovlka gól nepřinesla, takže zápas skončil 1:5.

Sestava: G-Walderová - Voštiarová (1+0), Červenková, Lukovská - Mervartová, Jelínková “C”, Novotná - Beránková, Kulawiecová, Ronovská

Na třetí zápas los určil do brány Inku, která takto dopadla už na minulém turnaji. Asi ji ta brána k sobě přitahuje. A Inka opět jako na minulém turnaji nezklamala a zachytala. Z minulého zápasu jsme se oklepali a chtěli zabodovat, abychom neodjeli z Kralup s prázdnou.

Do třetího zápasu už nenastoupila Gabča, která musela odjet, takže jsme přeskládali sestavu a šli na Kolín. S tímto týmem jsme měli před zápasem vyrovnanou bilanci, kdy každý z nás vyhrál dvakrát. Takže šlo o to, který z týmů překlopí výhry ze vzájemných zápasů na svou stranu. Lépe začal Kolín, když se ujali vedení v zápase. Ale to trvalo jen půl minuty, kdy Ája našla přihrávkou vzduchem Báru a ta ještě ze vzduchu loupla míček do brány. Ani ne za dvě minuty jsme šli do vedení. Stela přihrávala a Kačka vyslala přesnou střelu nad nohu gólmanky. První půlku jsme tentokrát vyhráli, což není u nás obvyklé. Po dvou minutách od zahájení druhé poloviny bylo srovnáno. Zanedlouho jsme si vedení vzali zpátky, kdy opět Stela našla dlouhou přihrávkou tentokrát Báru a ta umístila míček přesně do protějšího rohu branky. O dva góly jsme odskočili po další povedené akci, kdy z přihrávky Áji prostřelila pěknou střelou gólmanku Laura. Vypadalo to velmi dobře, do konce zápasu scházelo pět minut a naše holky byly aktivní a další gól byl blízko. Jenže soupeřky se nechtěly jen tak vzdát a snížily. Inka chytala spolehlivě, dařily se jí pěkné zákroky. Bohužel nakonec byla přece jen ještě jednou překonána a to pouze smolným vlastním gólem, kdy po dobrém obranném zákroku Laury míček skočil do naší brány. Další gól už se nikomu na hřišti vstřelit nepodařilo, takže jsme se rozešli s Kolínem smírně - 4:4.

Sestava: G- Ronovská - Červenková (0+2), Voštiarová (1+0), Mervartová - Walderová (1+0), Jelínková “C” (2+0), Novotná, Lukovská (0+2), Kulawiecová

Na další turnaj zůstáváme ve druhém koši. Jsem tomu dost rád a to ne z důvodu možných lehčích soupeřů (vůbec tomu tak nebude - Wizards, Vinohrady, Kralupy), ale protože konečně zase budeme hrát na kvalitním povrchu (guma v Kunraticích).