Dorostenky měly kulatiny, ale nebylo, co slavit

Desátý turnaj dorostenek na Barrandově.

Netradiční turnaj jsme tentokrát pořádali a hráli na Barrandově. Oproti minulým turnajům jsme přišli o jedny soupeřky a to tým Elite, který byl vyloučen ze soutěže za opakované nedostavení se na turnaj. Takže jsme se nedělní ráno sešli jen ve třech týmech a odehrály se jen tři zápasy celkem. A jinak to byl náš jubilejní desátý turnaj dorostenek.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili my proti týmu z Královských Vinohrad. Úplně poprvé jsme se s nimi utkali až na minulém turnaji a nebylo to vůbec příjemné. Chtěli jsme jim tentokrát oplatit vysokou porážku. Naše plány se začaly bortit hned v první minutě, kdy jsme dostali první gól. A od koho jiného než té samé hráčky, která nás rozebrala minule šesti góly. Soupeřky navyšovaly skóre co čtyři minuty a ještě jeden gól přidaly dvacet vteřin před koncem první poloviny, takže skóre bylo 0:5.

Do druhé půle jsme vstoupili lépe, soupeř nenavyšoval a v osmé minutě jsme konečně dokázali dát gól, kdy po pěkné samostatné akci zavěsila Zuzka. Na to vzápětí soupeřky odpověděly a zase odskočily na rozdíl pěti gólů. O další snížení se zasloužila Laura, která si vyběhla z obrany a střelou překonala brankářku. Bohužel jsme nebyli schopni dát další góly a dva jsme ještě dostali, takže konečný výsledek 2:8 byl jen o něco lepší než minule.

Holkám se zápas vůbec nepovedl. Chybělo větší nasazení, vůle po vítězství, odvaha, důraz,...

Sestava: G-Múčková - Červenková, Voštiarová (1+0) - Novotná, Jelínková “C”, Lukovská - Mervartová (1+0), Křečková, - Brychová, Walderová, Kulawiecová

Před dalším zápasem jsme probrali výkon z minulého zápasu a úkol byl jasný - předvést to, co nás zdobilo od začátku sezony. Tím byla bojovnost a snaha “poprat se” o každý míček.

A holky si to vzaly k srdci, hned po půl minutě jsme vedli po střele Áji. Soupeřkám se podařilo vyrovnat, ale zásluhou Zuzky jsme se dostali zase do vedení. Kolín opět srovnal a ještě přidal vedoucí gól. Začátek druhé půlky zápasu patřil opět soupeřkám, když zvýšily o další gól. Ale naše holky to tak nechtěly nechat a nejprve snížila Sofie, pro kterou to byl první gól v dorostenkách. Přihrávala jí na něj Zuzka. A pak se o vyrovnání postarala Laura. Jenže Kolín zase odskočil o dva góly. To se nelíbilo Kačce, která si vyběhla zpoza brány a střelou k tyčce snížila na rozdíl jednoho gólu. Naše šance na zvrat zápasu držela Nela, která si poradila se střelami, kterými se snažily soupeřky jasně rozhodnout. Bohužel se nám s tímto stavem už nepovedlo nic udělat, a tak zápas skončil naší těsnou prohrou - 5:6.

Sestava: G-Múčková - Červenková (1+0), Voštiarová (1+0) - Novotná, Jelínková “C”, Mervartová (1+1) - Křečková, Lukovská - Brychová, Walderová (1+0), Kulawiecová (1+0)