Dorostenci berou z G2 Cupu Junior 2. místo!

Druhý díl letošního mládežnického turnaje G2 CUP přinesl opět tu nejlepší florbalovou přípravu na novou sezónu. Odehrané kvalitní a plnohodnotné zápasy s nejlepší týmy z ČR i zahraničí ukázala trenérům sparťanských dorostenců, na čem je nutné do sezóny ještě zapracovat.

Dorostenci ke svému úvodnímu utkání, které sehráli proti Tatranu Střešovice, nastoupili už ve středu, přestože turnaj měl oficiální začátek až v pátek. V zápase se sparťané ujali vedení v deváté minutě zásluhou Perglera, další sparťanskou branku před koncem první třetiny přidal Daniel Riley. Tatran ve druhé třetině dokázal snížit, ale na víc už se do konce zápasu nezmohl a tak si sparťané dokráčeli k výhře 3:1. K dalšímu zápasu dorostenci nastoupili až v pátek ráno a soupeřem jim byly Karlovy Vary. V tomto zápase se dařilo především sparťanskému střelci Pulpánovi, který vstřelil hattrick a výrazně tak pomohl k výhře 7:5.

Ve třetím zápase čekalo na dorostence silné Brno. Zápas byl ještě tři minuty před konce vyrovnaný, poté však přišel menší herní výpadek sparťanských hráčů, kterého Brno dokázalo využít a rozhodlo o své výhře 9:6. V posledním utkání ve skupině čekal na sparťany jediný zahraniční celek na turnaji, švédský Dalen. Pokud sparťané chtěli postoupit do vyřazovacích bojů z co možná nejvýhodnější pozice, tak museli zvítězit, a to se jim nakonec také povedlo. Celý zápas kontrolovali a i díky hattricku Rileyho, svého soupeře porazili 5:2.

Do vyřazovacích bojů sparťané nakonec postoupili z prvního místa ve skupině. Ve čtvrtfinále na ně čekali florbalisté Ústí nad Labem. V zápase se sparťané ujali rychle vedení 2:0, soupeř však stejně rychle dokázal srovnat krok. Těsně před první přestávkou pak sparťané vstřelili gól na 3:2, který se nakonec ukázal jako klíčový. Od tohoto momentu si už sparťané svůj náskok, až do konce zápasu, pečlivě hlídali a zvítězili 6:4. V semifinále sparťané vyzvali brněnské buldoky, se kterými ve skupině prohráli. Vedení v zápase se ujalo Brno, avšak mladí sparťané dokázali zareagovat a třemi góly v řadě utkání otočili. Dvě minuty před koncem se Brnu podařilo snížit na rozdíl jediné branky a zadělat tak na drama, naštěstí to bylo z jejich strany vše a další gól už přidat nestihli. Sparťanští mladíci tak postoupili do finále, kde je čekal dosud neporažený Chodov.

Finálový zápas byl díky vynikajícím brankářům velmi dlouho bezbrankový. Mlčení střelců dokázal jako první prolomit střelec Chodova Eremiáš. Sparťané se ihned po obdržené brance tlačili za vyrovnáním, kterého se dočkali v přesilovce, půl minuty před koncem druhé třetiny, zásluhou Kavana. Ve třetí třetině se tak znovu začínalo od nuly. Více ze hry však začal postupně získávat Chodov, který svůj tlak dokázal přetavit v branku, na kterou už do konce zápasu sparťané bohužel nenašli odpověď.

Sparťanští dorostenci tak dokázali překonat výsledek svých starších kolegů z minulého týdne a z G2 Cupu berou stříbrné medaile. Stejně jako minulý týden se do All star týmu turnaje dostali dva sparťané, a to útočník Ivan Pergler a brankář Patrik Zítka. Zítka byl také zvolen nejlepším brankářem turnaje!

Trenér dorostenců, David Louda, výkony svého týmu na turnaji okomentoval takto: „V prvé řadě musím říct, že na G2 Cupu jsme zahráli řadu kvalitních utkání, za která jsem před sezonou velice vděčný. Samozřejmě mě těší i velký úspěch, kterého jsme jako celek dosáhli, na druhou stranu musím uznat, že ještě v mnoha ohledech nám do vyspělého dorosteneckého týmu malinko schází. Excelentní výkony jednotlivých hráčů, ale i celého týmu, se střídaly s výkony průměrnějšími, nicméně týmovým pojetím, bojovností a chutí po vítězství jsme dokázali zvrátit vyrovnaná utkání v náš prospěch, což mě také velice těší. Před začátkem ligové sezony jsme tak ukázali, že můžeme hrát vyrovnaně s každým soupeřem a pokud budeme i nadále pracovat na 100%, může být tato sezóna velice úspěšná.“