1425329140_DSC_0086.JPG

Barrandovští poprvé sestupují z elitního koše, kluci z Podviňáku čtvrtí

Turnaj se tentokrát nesl ve znamení zlepšených výkonů barrandovských starších žáků proti silným týmům Chodova a Bohemky. V odpoledním zápase o udržení však přišel nečekaný kolaps a po překvapivé porážce sestup o koš níž. Minimálně na jeden turnaj nás tak bude zastupovat v elitním koši pouze tým z Podviňáku. My se k němu budeme chtít hned příště opět vrátit.

Sobota 28.2.2015 hala SH Čakovice, starší žáci, koš A

Sestava: brankář Vojtek – obrana Zeman, Gregor, Stibor, Štěrbák, Dvořáček – útok Žďárský, Veber, Beneš, Štěpánek, Ucháč, Krsek, Machoň

Devátý turnaj pořádá Black Angels. Trenér Petr Bína poslal na hřiště tým s kapitánem Lukášem Veberem a gólmanem Lukášem Vojtkem.

AC Sparta Praha „B“ – FbŠ Bohemians DDM Praha7  3 : 5 ( 1 : 1 , 2 : 4 )

Do utkání vstoupili borci z Barrandova proti Bohemce lépe než na minulých turnajích. Hned po buly střílí Beneš, po té rozchytávají našeho brankáře soupeři, ale změnu stavu způsobil přesnou střelou tradiční spasitel zelenobílých Josef Juha v čase 6.34 0:1. Rudí se snaží o vyrovnání. Nejdříve po akci Vebera na Žďárského míří střela těsně nad. V čase 8.05 je vyrovnáno 1:1 po přesné přihrávce Kuby Ucháče na Martina Machoně. Po další půlminutě hraje Sparta přesilovku po sekačce Šobotníka. Oslabení zvládá Bohemka s bravurou, je to ona kdo drží míček na svých holích a až na Žďárského nepouští rudé ke střelbě. Po přestávce stupňují "zelenobílí" tlak při hře v oslabení a Juha po sedmnácti vteřinách trefuje růžek branky 1:2. S tím se nesmiřuje Honza Gregor, předvádí další z výletů z obraného pásma kupředu, nachází před brankou tečujícího Šimona Štěpánka, a ten konečně proměňuje přesilovku na 2:2. Jenže nadšení netrvá dlouho. Juha dvěma přesnými pasy nechá skórovat Filipa Slabého a Filipa Horáka, v čase 1.24 je stav 2:4. Kuba Krsek  dnes funguje na pozici centra druhého útoku, posílá neúnavně Štěpánka do šancí, gólman Bohemians chytá. Pak přichází chvíle pro secvičené signály po standartních situacích, Žďárský ani Veber brankáře nepřekonávají. V čase 7.57 je za hru Patrika Segeče v brankovišti nařízen nájezd. Exekutor Dan Štěrbák si položil gólmana, ale jeho finální oblouček se odrazil od břevna nad. Trenér Sparty si vyžádal oddechový čas před přesilovkou. Následuje dlouhá kombinace celé pětice v rudých dresech zakončená prudkou střelou beka Gregora těsně vedle tyče, míček se rychle vrací od zadního mantinelu před branku, kde pohotově doklepává míček do sítě Patrik Beneš 65 vteřin před koncem na 3:4. Borci Bohemians drží míček, nikam se neženou, snahu o vyrovnání trestá Filip Horák 2 vteřiny před sirénou 3:5. Přesto je hra Sparty odměněna potleskem početných příznivců.

AC Sparta Praha „B“ – TJ JM FAT PIPE Chodov  3 : 7 ( 3 : 4 , 0 : 3 )

Hráči Chodova vlétli do zápasu silně útočně, od prvních chvil roztáčeli kolotoč kombinací před naší bránou. Nejdříve trefili břevno, pak se několikrát vyznamenal gólman Lukáš Vojtek avšak v čase 2.29 už končí míček v síti 0:1. Hned po půl minutě se žene Honza Gregor po pravém křídle a jeho střela končí na tyči, David Žďárský volejem přestřeluje. Pak se v rozpětí 14 vteřin dvakrát trefují borci z Chodova. Jiskřičku naděje vykřesal David Žďárský po přesném pasu Lukáše Vebera v čase 6.11 1:3. Vstřelený gól  postavil hráče v rudém na nohy. Kuba Ucháč po dalších dvou minutách snižuje po individuální akci nadvakrát na 2:3. Hned z protiútoku Chodov zvyšuje, avšak gólem do šatny po předchozím průniku z půli hřiště trefuje k tyči Patrik Beneš na 3:4. Hned po přestávce hráči Chodova létají po hřišti a během 40 vteřin dvěma povedenými akcemi unikají na 3:6. V čase 2.40 zatahuje záchranou brzdu Martin Zeman, za blokování hole je nařízen nájezd. K němu se staví mladá naděje Chodova a mazácky střelou švihem prostřeluje našeho gólmana. Ve čtvrté minutě rozvířil vášně Honza Gregor když přehodil přes mantinel pronikajícího Řezáče. Dvouminutové oslabení přežili Sparťani bez úhony. Jenže hráči Chodova ve druhé půli nepustili hráče v rudém prakticky k žádné střele. Pokusy Dana Šterbáka stačili obránci zblokovat. Barrandovskou Spartu čekala pauza před zápasem o záchranu. Borci z Podvinného Mlýna si zopakovali souboj s Bohemkou o třetí místo. Tentokrát byli šťastnější "zelenobílí". Ve finále přehrál Chodov Black Angels 7:3.

AC Sparta Praha „B“ – FBK Fat Pipe Vosy Praha  4 : 8  ( 0 : 2 , 1 : 5 , 3 : 1 )

Výkony Vos v předchozích zápasech na turnaji měli být varováním. Přesto již po dvaadvaceti vteřinách skončil míček v naší síti. Vosy nás přehrávaly rychlejším pohybem. Lukáš Vojtek mnohokrát zachraňoval stav výtečnými zákroky. Když po ojediněle povedené akci po ose Šterbák-Beneš-Žďárský gólman Vos vytěsnil míček nad břevno přišel trest po chybné rozehrávce před brankou dvě minuty před pauzou 0:2. Naši to ještě zkoušejí sólově, nejdříve Dan Dvořáček, potom Lukáš Veber ani Dan Šterbák branku netrefili. Ve druhé minutě druhé třetiny byl vyloučen hráč žlutých za sekání. Při přesilovce kombinujeme v uctivé vzdálenosti od branky a minimálně prověřujeme kvality gólmana. Hned po návratu zvyšuje soupeř na 0:3. Pak následuje totální kolaps, takže v čase 7.06 druhé třetiny svítí na ukazateli skóre hrozivých 0:7! Hned po buly zatahuje Patrik Beneš míček za bránu odkud naservíruje přihrávku pro Honzu Gregora a ten snižuje na 1:7. O další korekci stavu se neúspěšně pokoušejí střeleckými výpady Matěj Stibor a Dan Dvořáček. Do přestávky ještě ve férovém souboji přehodil Šimon Štěpánek Vosu přes mantinel.

Do třetí třetiny šli borci z Barrandova s odhodláním napravit reputaci. Nejdříve Šterbák uvolnil Kubu Krska do střelecké příležitosti. V čase 3.00 snižuje Veber po dobře rozehrané standartní situaci Martinem Zemanem 2:7. Matěj Stibor vybojoval míček, předložil do běhu Krskovi, ten prodloužil na Machoně, ale střela šla těsně vedle. Po oddechovém čase Vos opět v poslední chvíli fauloval Zemi, nařízený nájezd Lukáš Vojtek chytil. V oslabení ohrozil branku Beneš byl faulován. Nařízený nájezd Lukáš Veber neproměnil. Následovala hra čtyři na čtyři, volný prostor lépe využívají hráči v rudých dresech, Veber trefuje tyč. Po té následuje krátká přesilovka, kterou využívá Martin Machoň po přihrávce Dvořáčka 3:7. Tlak pokračuje, přesto soupeř z brejku zvyšuje na 3:8. Skóre uzavřel Lukáš Veber tři vteřiny před koncem po dalekonosném centru Honzy Gregora přes celé hřiště. Poprvé v tomto ročníku tým z Barrandova zažívá sestup z elitního koše. Příště nás čeká výlet do města Jaromíra Jágra, nedalekého Kladna. Tam nás za tři týdny potká ve skupině tým domácích a Athletics. Děkujeme trenérům a fanouškům za neutuchající přízeň a podporu.