6. turnaj mladších žákyň - Jeneč

Nejdřív 7 a pak už jen 6 statečných Mlžek

6. turnaj - 20. 01. 2018,  SH Jeneč, Jeneč

Liga mladších žákyň 3+1 - skupina 3, 3. koš

K prvnímu letošnímu turnaji vyjely sparťanské Mladší žákyně jen několik kilometrů za hranici hlavního města, do Jenče. Jestli jsme minule psali, že holky v Letňanech k posledním zápasům roku 2017 nastupovaly ve značně improvizované sestavě, bylo to tentokrát ještě horší. K prvnímu utkání jsme měli k dispozici pouze sedm hráček, do druhého a třetího zápasu dokonce nastoupila v rudých dresech jen šestice statečných. Navíc chyběla i tradiční strážkyně brankoviště Terka, která má toho času na pravé ruce sádru, takže ji musely zastoupit Naty a Adri.

Úvodním soupeřem nám byl tým Florbal Jesenice. První poločas byl z naší strany dost nervózní, plný nepřesností a zbytečných snah o individuální akce. Přesto jsme jej vyhráli 2:1. Když se po pauze obraz naší hry příliš neměnil a soupeřky dotáhly skóre, zamíchali jsme sestavou a třemi slepenými góly a následným zodpovědným výkonem v obraně rozhodli o konečné výhře 6:5.

Jako druhé se nám postavily holky z SK Dvojka Praha. Byly starší, větší, silnější, a bylo jich 12, zatímco našich holek do pole už jen 5 (Andrea odjela na jiný turnaj). Sparťanky mají ze soupeřek hned od začátku utkání zbytečný respekt, nedrží balonek, nehrají kombinačně, hodně odpalují míčky a pak zbytečně běhají za soupeřkami a ztrácejí cenné síly. Nedaří se ani rychlé protiútoky, nedostáváme se efektivně do přečíslení. Naopak několikrát sami propadneme v obraně. V sestavě se dvěma mladšími žákyněmi a čtyřmi elévkami je dnes tento soupeř nad naše síly a po poločasech 2:6 a 3:4 si ze zápasu do tabulky odnáší všechny 3 body.

O celkové umístění hrajeme s Florbalovou akademií Mladá Boleslav - Milovice. Přestože jsou soupeřky opět starší, větší, silnější a jsou jich tři lajny, od začátku je přehráváme kombinační hrou. Poučení z předchozího zápasu je jasné, bez míčku musí běhat soupeř, my potřebujeme síly šetřit, proto musíme hru kontrolovat. Do karet nám hraje i skutečnost, že jsou na tom naše holky o poznání lépe s technikou. Zápas máme celou dobu pod kontrolou, průběh je jasný. Po poločasech 7:0 a 5:1 bereme další tři body a ve výsledném pořadí turnaje končíme na pěkném třetím místě, za které holky zaslouží velkou pochvalu!

Třetí koš je tedy obhájen. Pokud se příště sejdeme v početnějším a silnějším složení, zkusíme zpět vybojovat účast ve druhém, z něhož jsme vypadli právě na v úvodu zmíněném předvánočním turnaji.

Sestava: 2 Kamila Slováková (C), 15 Kamila Čehylová, 16 Natalie Kovačová, 22 Lucie Dryáková, 26 Adriana Vebrová, 48 Andrea Břeská, 71 Vanessa Anna Strouhová.